ARKUS: Železničar i Jagodina u finalu plej-ofa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ARKUS: Železničar i Jagodina u finalu plej-ofa!

ARKUS: Železničar i Jagodina u finalu plej-ofa!

U ovogodišnjem finalu ARKUS lige za rukometašice gledaćemo duele Jagodine i Železničara. Oba kluba doživela su poraz na startu polufinalne serije plej-ofa, a onda su sa dva vezana trijumfa napravila potpuni preokret i sada ih jedan stepenik deli od trofeja.

Tim Dragana Markova  je u hali ,,JASSA“ nadigrao ekipu Mladosti NP rezultatom 33:23 (16:10). Pazovčanke su dobro otvorile meč, povele 3:1, ali je domaćinu pet minuta bilo dovoljno da se konsoliduje, iskoristi propuštene šanse protivnica i preokrene rezultat.

Pokušala je Leposava Glušica da motiviše svoje saigračice, pogađala sa distance od devet metara, ali njen učinak od devet golova nije bio dovoljan da se Mladost NP vrati u meč i pruži veći otpor Jagodini, koja je nesporno bila favorit u ovom polufinalu.

Najefikasnije u pobedničkom sastavu bile su Dunja Radević i Ivana Mitrović, koje su upisale po sedam pogodaka, dok je MVP priznanje otišlo u ruke Katarine Bojičić, trostrukog strelca. Osvajačice Kupa i Superkupa Srbije boriće se za treći trofej ove sezone, dok je pred ekipom Daniela Petkovića borba za treće mesto protiv Bekamenta BB.

Rukometašice Železničara braniće šampionsku titulu, posle velikog trijumfa nad Bekamentom BB u Aranđelovcu – 19:25 (10:14). Pred oko 700 gledalaca u SRC ,,Šumadija“, izabranice Vlade Šimičića ostvarile su pobedu vrednu novog finala ARKUS lige. Gošće su uspele da se odlepe tek u finišu prvog poluvremena, kada su prvi put stekle prednost od četiri pogotka, i to neposredno pred odlazak na pauzu. Tim Saše Boškovića je u nastavku došao do izjednačenja (16:16), ali je Železničar napravio seriju 6:0 i na kraju tom razlikom slavio.

Za igračicu utakmice proglašena je Jovana Vasiljković, koja je blistala na golu aktuelnog šampiona sa 17 odbrana. Najefikasnija je bila Dunja Tabak sa devet pogodaka, dok su se u dresu Bekamenta BB izdvojile Ana Tomković sa sedam i Aleksandra Krstić sa šest golova.