Bleda Srbija poražena u Rejkjaviku - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bleda Srbija poražena u Rejkjaviku

Bleda Srbija poražena u Rejkjaviku

Ženska reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u kvalifikacijama za EURO 2022. U najlošijoj partiji od dolaska Uroša Bregara na mesto selektora, Srpkinje su izgubile od Islanda u Rejkjaviku 23:21 (10:8).

U prvom kolu ove kvalifikacione grupe, pre četiri dana, Srbija je savladala Tursku, a Island je poražen od Švedske.

Čitavim tokom meča, Srpkinje su bile u zaostatku. Autsjader je odigrao jednu od najboljih utakmica u svojoj istoriji, pre svega defanzivno. Napad gostujuće reprezentacije bio je bez adekvatnih rešenja za protivničku 6-0 zonu, pogotovu u prvih 25 minuta, tokom kojih je Srbija svega šest puta zatresla protivničku mrežu.

Da nevolja bude veća, u finišu prvog dela se povredila Ana Kojič.

Početkom drugog poluvremena Island je poveo sa 13:9 i tek tada je Srbija zaigra kako treba i prvi put povede (15:14).Međutim, ponovo se razbranila Torstendotir, na njene odbrane nadovezale su se tehničke greške, pa je domaćin ponovo poveo  sa dva razlike, ali ovoga puta nije ispustio prednost.

ISLAND – SRBIJA 23:21 (10:8)

ISLAND: Torsteinsdotir, Orsteinsdotir, Jonsdotir 3, Gilfadotir, Juliusdotir 7, Renotudotir, Orvarsdotir, Eliasdotir, Omarsdotir 1, Einarsdotir 5, Bjorgvinsdotir, Erlingsdotir 4, Sturludotir 1, Jonsdotir 2, Magnusdotir 2, Heimisdotir

SRBIJA: Nikolić 3, Janjušević 1, Risović, Kojić, T. Radojević 2, Milić, D. Radojević 2, Kovačević 3, Stamenić, Jovanović, Stoiljković 4, Liščević 4, Petrović 2, Graovac, Milojević, Dmitrović