Bogunović rešila dramu u "JASSA" - Jagodina na produžetke do 1:0 - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bogunović rešila dramu u „JASSA“ – Jagodina na produžetke do 1:0

Bogunović rešila dramu u „JASSA“ – Jagodina na produžetke do 1:0

Rukometašice Jagodine povele su u finalnoj seriji plej-ofa ARKUS lige i sada ih jedan trijumf deli od titule šampiona Srbije. Tim Dragana Markova je u izuzetno uzbudljivom i neizvesnom susretu posle produžetaka bio za gol bolji od aktuelnog prvaka Železničara – 28:27.

Posle 60 minuta igre rezultat je bio 23:23 (12:11), a gošćama je izjednačenje donela Dunja Tabak, koja je precizno izvela kazneni udarac. Tokom većeg dela utakmice Jagodina je imala bar gol prednosti, ali su igračice Železničara sjajno parirale i konstantno vršile pritisak na domaći sastav. Uspele su da uvedu utakmicu u produžetke i prvi put na meču pređu u vođstvo (23:24). Minut pre kraja drugog produžetka na semaforu je bilo nerešeno – 27:27. Imale su aktuelne šampionke šut za novo vođstvo, ali je Petra Hlođik zabeležila najvažniju odbranu u ovom finalnom duelu. Ipak, junakinja utakmice bila je Isidora Bogunović, koja je pet sekundi pre kraja zatresla mrežu kluba iz Inđije za konačnih 28:27.

Najefikasnija igračica bila je Ivana Mitrović, koja se osam puta upisala u listu strelaca i, prema izboru trenera, proglašena je za najboljeg pojedinca prvog finalnog meča. U ekipi Vlade Šimičića istakla se Nataša Lovrić sa šest pogodaka.

Drugi meč finala plej-ofa igra se 23. maja od 18 časova, kada će domaćin biti Železničar.