Bojana donela +5 Crnoj Gori! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bojana donela +5 Crnoj Gori!

Bojana donela +5 Crnoj Gori!

Na svom debiju u baraž mečevima za velika takmičenja, reprezentativke Crne Gore su u krcatoj „Morači" pred 3000 gledalaca, slavile pobedu nad Hrvatskom 40:35 (21:13). Ponajviše zahvaljujući fantastičnoj Bojani Popović, koja je postigla sjajnih 16 golova, Crnogorke nose solidnih +5 sledeće nedelje u Kutinu. U svakom slučaju, revanš će biti izuzetno interesantan za ljubitelje rukometa sa ovih prostora. Crna Gora – Hrvatska 40:35 (21:13) Sedmerci: Crna Gora 5 (4), Hrvatska 9 (6) Isključenja: Crna Gora 12 minuta, Hrvatska 16 minuta Crna Gora: Milenković (6 odbrana, 3 sedmerca), Barjaktarović (9 odbrana), Pavićević, Radičević 7, Jovanović 3, Đurović, Miljanić, Radović 6, Vlahović, Savić 5, Selmanović 2, Popović 16 (4), Mugoša, Orlandić 1 Hrvatska: Jelčić (6 odbrana), Žderić (1 odbrana) Tatari 5, Golubić 1, Ambroš 1, Gaće, Arslanangić 7 (4), Palčić 2, Horvat 7, Pasičnik 3 (1), Penezić 5, Franić 2, Lovrić, Zebić 2. Bojana Popović, kapiten Crne Gore: – Bilo koja razlika da je bila na kraju, mi znamo da ćemo igrati jednu jaku utakmicu u revanšu. Znamo šta nas tamo čeka – jako teška utakmica pred njihovom publikom. Da je bilo deset razlike, možda bi se malo opustile, ovako znamo da moramo da pobijedimo ponovo. Jeste bilo šanse da bude veća razlika, ali to je rukomet. Ako smo prava ekipa, mi moramo da idemo na pobjedu i tamo. Pali smo zbog nekoliko isključenja u drugom poluvremenu, a i tempo je bio užasno brz, a one imaju više igračica u rotaciji. Probaćemo da ubacimo nešto novo u našu igru, jer sad znaju kako igramo, a moraće i više igračica da se aktivira u napadu. Zdravko Zovko, selektor Hrvatske: – Na kraju moram biti zadovoljan, jer smo igrali loše prvo poluvrijeme, pa čak i 40 minuta. Izgledalo je kao da ćemo doživjeti katastrofu u Morači. Svežijom klupom uspjeli smo ipak da se vratimo. Čestitao bih ekipi Crne Gore i selektoru Petroviću. Ja volim ovakav rukomet, iako je bilo 75 golova, ja mislim da je ovo budućnost rukometa. Vjerujem da možemo poboljšati neke stvari, prvo mislim na golmane, ako želimo da imamo uspjeha protiv ekipe koju predvodi sjajna Popović. Mi nismo dali sve što znamo i ja se nadam da ćemo u Kutini odigrati bolje i proći dalje. Čestitke još jednom i za prijem u Crnoj Gori i za ugodan boravak naše selekcije. Moram naglasiti da je Bojana je najbolja igračica na svijetu u posljednjih par godina, vidjeli ste da je dominirala iako je bila pod "flasterom" oko 50 minuta. U ostalim susretima baraža za EP u Makedoniji, postignuti su sledeći rezultati: Slovačka – Ukrajina 27:28 Švedska – Češka 25:19 Poljska – Portugal 37:28 Italija – Austrija 27:29 Španija – Litvanija 24:19 Holandija – Srbija 24:23 Ž.B (izvor i photo: cafemontenegro.cg.yu)