Budućnost bez šanse u Bukureštu, i dalje bez boda u Ligi šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost bez šanse u Bukureštu, i dalje bez boda u Ligi šampiona

Budućnost bez šanse u Bukureštu, i dalje bez boda u Ligi šampiona

Budućnost Bemax i dalje je bez bodova u DELO EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović poražene su u gostima od CSM Bukurešta 30:22 (14:10) u utakmici petog kola elitnog takmičenja.

Loš početak meča i minus od pet golova (6:1) u 7. minutu, odredio je dešavanja na terenu „Polivalentne dvorane“ u glavnom gradu Rumunije, iako su „plave“ poslije serije od pet vezanih golova prišle na 10:8 u 21. minutu.

I u nastavku meča su Tatjana Brnović i saigračice jurile zaostatak protivnika, ali i napravile veliki broj tehničkih grešaka da bi mogle da iznenade favorizovanog protivnika, koji je pitanje pobjednika riješio sredinom drugog poluvremena kada je došao do nedostižne prenosti.

Naredni meč Budućnost igra u subotu, 30. oktobra kada u Podgorici dočekuju FTC.

Kristina Neagu i drugarice su furiozno počele meč i već u 15. minutu, nakon dva vezana gola Elizabet Omoregi, povele čak 10:3.

Plave“ su sa dva gola Ivone Pavićević, te po jednim Tatjane Brnović, Matee Pletikosić i Valerije Maslove, prišle na 10:8 i do starta drugog poluvremena se održavale na četiri gola minusa.

Nažalost, velika razlika u kvalitetu i iskustvu je morala da dođe do izražaja, pa je rumunski tim povećavao razliku do rekordnih plus devet (25:16) u 50. minutu, koje je donijela jedna od četiri bivše igračice Budućnosti u ekipi Adrijana Vasilea – Barbara Lazović.

Pletikosić je bila najefikasnija sa pet golova (sedmerci 3-3), četiri je dala Maslova, po tri PavićevićBrnović i Ivana Mitrović, dva Nina Bulatović, a upisale su se i Nađa Kadović i Ilda Kepić.

CSM je predvodila Neagu sa šest pogodaka, po jednom su precizne bile Andrea Klikovac i Ema Ramusović.

CSM BUKUREŠT – BUDUĆNOST BEMAX 30:22 (14:10)

BUKUREŠT – Polivalentna dvorana. Gledalaca: 2.000. Sudije: Hristidi, Papamateou (Grčka). Sedmerci: CSM Bukurešt 5 (5), Budućnost Bemax 3 (3). Isključenja: CSM Bukurešt 4, Budućnost Bemax 6 minuta.

CSM BUKUREŠT: Vester (četiri odbrane), Grubišić (šest odbrana), Arncen 3, Gogirl 3 (2), Neagu 6 (3), Valkan 1, Davidsen, Klikovac 1, Omoregi 5, Martin 2, Dindiligan 3, Broh 1, Finaru, Lazović 4, Ailinkai, Ramusović 1.

BUDUĆNOST BEMAX: Babović (dvije odbrane), J. Kadović (šest odbrana), Ćorović, Mitrović 3, Pletikosić 5 (3), Zrnić, G.Marsenić, M. Marsenić, Brnović 3, Bulatović 2, Maslova 4, N. Kadović 1, Pavićević 3, Kepić 1, Vukčević.