Budućnost bolja od Lokomotive u balkanskom okršaju Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost bolja od Lokomotive u balkanskom okršaju Lige šampiona

Budućnost bolja od Lokomotive u balkanskom okršaju Lige šampiona

U okviru 12. kola grupe B Lige šampiona za dame, Budućnost je u Pogodorici pobedila zagrebačku Lokomotivu 25:18 (16:8).

„Plave“ su drugi put ove sezone slavile protiv hrvatskog predstavnika, upisale petu pobedu u elitnom takmičenju  i dva kola prije kraja grupne faze, osigurale petu poziciju uoči osmine finala koja se igra u martu.

Od prvog minuta bila je evidentna razlika u klasi, izabranice Bojane Popović imale su sigurnu prednost tokom čitavog meča, u dobrom delu dvocifrenu, pa je bilo prilike da značajniju minutažu dobiju i igračice koje su manje igrale ove sezone.

Ivana Godeč najefikasnija sa šest golova, Jelena Vukčević je postigla pet, a Milena Raičević četiri za pobednički tim. Armel Atingre je upisala 15, a Andrea Škerović šest odbrana. Na drugoj strani najefikasnija Klara Birtić sa četiri gola, jednim više od Lare Burić i Ane Malec.