Budućnost bolja od Podravke na oproštaju od Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost bolja od Podravke na oproštaju od Lige šampiona

Budućnost bolja od Podravke na oproštaju od Lige šampiona

Iako je odavno izgubla šanse za plasman u narednu fazu takmičenja, Budućnost se na najleši način oprostila od aktuelne edicije DELO EHF Lige šampiona – sa dve uzastopne pobede.

Nakon trijumfa u Dortmundu prošle nedelje, crnogorski šampion je u Podgorici savladao Podravku sa 27:21 (13:13). Najmlađi sastav elitnog takmičenja je sezonu završio sa tri trijumfa, dok je hrvatski predstavnik ostao na jednom, ostvarenom upravo protiv Budućnosti još u prvom kolu.

Balkanski okršaj rešen je sredinom drugog poluvremena, kada je domaćin od minimalnog zaostatka stekao nedostižnu prednost serijom 7:0 za 21:15.

Matea Pletikosić je bila najefikasnija sa 12 golova, Ivona Pavićević je postigla pet, a Jelena Vukčević četiri. Anastasija Babović je imala sjajno veče sa devet odbrana.

Na drugoj strani, bolja od ostalih bila je Dejana Milosavljević sa sedam pogodaka.

Budućnost je takmičenje u grupi završila na sedmom, a Podravka na osmom mestu.

BUDUĆNOST BEMAX – PODRAVKA 27:21 (13:13)

Podgorica – „Bemax arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Hristidi i Papamateu (Grčka). Sedmerci: Budućnost Bemax 12 (7), Podravka 1 (1). Isključenja: Budućnost Bemax 4, Podravka 8 minuta.

Budućnost Bemax: Atingre (četiri odbrane), Babović (devet odbrana), J. Kadović, Ćorović 2, Mitrović, J. Vukčević 4, Pletikosić 12 (5), Zrnić 1, Popović, Marsenić, Bulatović 1, Anđušić, N. Kadović, Pavićević 5, Kepić 2 (2), N. Vukčević.

Podravka: Tucaković (šest odbrana i sedmerac), Dumanska (sedmerac), Turk, Strugar, Gudelj, Milosavljević 7 (1), Megerle 1, Mugoša 3, Franušić 4, Međurečan, Šenvald 2, Stelmah, Barišić 4, Pavković.