Budućnost nemoćna u Rumuniji - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost nemoćna u Rumuniji

Budućnost nemoćna u Rumuniji

Budućnost Bemax je doživela peti poraz u EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović izgubile su od Rapida 39:29 (17:12) u Bukureštu u 10. kolu elitnog takmičenja.

I pored poraza, „plave“ su četiri kola pre kraja grupne faze zadržale peto mesto u grupi B i imaju pet bodova više od najbližeg pratioca – norveškog Storhamara.

Rumunski predstavnik vodio je od početka meča, Budućnost Bemax odlično parirala do 25. minuta kada je imala samo gol minusa (13:12), ali je usledio veliki pad u igri i serija protivnika 8:1 za vođstvo 21:13 u 35. minutu, čime je pitanje pobednika rešeno.

Najbolja je bila Ivana Godeč sa osam golova iz isto toliko šuteva, Milena Raičević je dala sedam iz 11 pokušaja, a u pobedničkom timu su najefikasnije bile Estavana Polman sa šest i Sorina Grozav sa pet pogodaka.

Budućnost Bemax će gostovati i u narednom kolu i to 15. januara kada će protivnik biti francuski Mec, lider grupe.