Budućnost u četvrtfinalu, Vardarke blizu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost u četvrtfinalu, Vardarke blizu

Budućnost u četvrtfinalu, Vardarke blizu

Zorica Radojkovic

Treće kolo glavne runde Lige šampiona donelo je tri sigurna učesnika četvrtfinala, Rostov, Djer i Budućnost. Rostov je očekivano nastavio pobednički niz u duelu sa Turingerom, 30-24, dok su Djer u derbiju kola savladao Bukurešt bez veće neizvesnosti, 28-22.

Drugi poraz upisao je Ferencvaroš, 24-32 na gostovanju Baia Mareu uz još jednom sjajnu Pino sa 10 golova. Na drugoj strani Pena je jedina bila raspoložena sa 9.

Veliko iznenadjenje desilo se u Larviku gde je Fleury slavio tek drugu pobedu u ovogodišnjem izdanju u Ligi šampiona, 31-26. Niko nije pratio Mork sa 12 golova, dok su Barbosa sa 9 i Niombla sa 6 vodile francuski tim do nade za četvrtfinale.

SAVEHOF LAK ZALOGAJ ZA VARDARKE

Iako su pozivali na oprez pred duel sa švedskim šampionkama, Vardarke su tek desetak minuta lomile otpor Savehofa. Lekić je maestralno vodila napad svog tima tako da je mreža Bundsen izrešetana sa svih strana. Po šest su postigle Lekić i Penezić, po pet Sokač i Radičević za velikih +12, 37-25 u SC Jane Sandanski. U sledećem kolu, Vardar gostuje rumunskim šampionkama u Bukureštu.

PREKID LOŠE TRADICIJE U IKASTU

Aktuelne šampionke Evrope upisale su drugu pobeda na šest gostovanja u Ikastu 28-18 , čime su prekinule lošu tradiciju i osigurale plasman među osam najboljih. U duelu u kome su vodile od prvog do posljednjeg minuta, od 20. minuta bile su oslabljene zbog crvenog kartona koji je dobila Marta Žderić, ali su pobedom ostale na vrhu tabele koji dele sa Đerom  (po 11 bodova), uoči međusobnog okršaja u „Morači“.