Budućnost ubedljiva sa Debrecinom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost ubedljiva sa Debrecinom!

Budućnost ubedljiva sa Debrecinom!

aleks

Debrecin je ispraćen u Mađarsku sa minusom od osam golova pred revanš sledeće subote pošto je Budućnost sigurnom igrom u Podgorici zabeležila ubedljivu pobedu 28-20(14-9) u prvoj utakmici četvrtog kola Kupa pobednika kupova. Prvo poluvreme obeležio je veliki broj grešaka na obe strane i nesrazmerno mali broj golova, naročito u prvih dvadesetak minuta meča (5-3, 17 minut; 8-5, 20 minut). Ulaskom kapitena Jovanović, igra podgoričkog tima se ubrzala i postala efikasnija, dok je na drugoj strani povremeno uspešno odgovarala jedino Bulat.

Na odmor se otišlo sa +5(14-9) na kontu domaćina, da bi sa početkom drugog dela furioznim startom Budućnost otišla i na +8(17-9). Sve što su gošće uspele u nastavku je da održe egal do kraja i samim tim ne dožive pravi debakl u “Morači”. Prva figura meča je sigurno Sanela Knezović sa 19 odbrana, dok su o realizaciji najbolje brinule Marija Jovanović(7), Radmila Miljanić(6) i Kaća Bulatović(6). U gostujućoj ekipi se Ana Marija Bogdanović(5) tokom drugog poluvremena pridružila već pomenutoj Aniti Bulat(6), ali to je bilo daleko od potrebnog za bolji rezultat u ovom meču.