Budućnost ubedljivo poražena u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost ubedljivo poražena u Danskoj

Budućnost ubedljivo poražena u Danskoj

Ni nakon tri odigrana kola, Budućnost nije osvojila prvi bod u novoj sezoni DELO EHF Lige šampiona. Prvakinje Crne Gore ubedljivo su poražene na gostovanju Esbjergu u Danskoj – 35:20 (16:10).

To je treći poraz izabranica Bojane Popović u isto toliko mečeva u elitnom takmičenju, nakon što su u prva dva kola poražene od Podravke i Borusije iz Dortmunda. Danski tim je, s druge strane, ostvario drugu pobedu –  pobedio je ĆSM Bukurešt, a izgubio od Bresta.

Napad je bio značajno slabiji nego u prethodnom meču protiv Borusije, ponovile su se greške u odbrani koje je domaćin kažnjavao lakim golovima i realizacijom iz kontri, pa je najubjedljiviji poraz u novoj sezoni bio neizbežan.

Budućnost Bemax je primila najveći broj golova u dosadašnja tri meča u elitnom takmičenju, samo u nekoliko uvodnih minuta parirala je domaćinu, pa je jasno da će nakon pauze koja sledi, igra morati da bude mnogo bolja, kako bi ekipa bila konkurentnija rivalima u grupi.

U Ligi šampiona slijedi pauza zbog reprezentativnih obaveza i EHF sedmice. Budućnost će naredni meč odigrati 17. oktobra kada u Podgorici gostuje ruski Rostov Don.

ESBJERG – BUDUĆNOST BEMAX 35:20 (16:10)

ESBJERG – Dvorana „Blu Voter Doken“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Lidacka, Lesiak (Poljska). Sedmerci: Esbjerg 2 (1), Budućnost Bemax 5 (4). Isključenja: Esbjerg 4, Budućnost Bemax 8 minuta.

ESBJERG: Ekerle (10 odbrana i sedmerac), Poulsen, Nilsen 3, Meler 3, Frafjord 5, Brejstol 3, Turkoglu 6, Tranborg 5, Majers 1, Jakobsen, Solberg-Isaksen 2, Rejstad 4 (1), Jensen 3.

BUDUĆNOST BEMAX: Babović (pet odbrana), J. Kadović (pet odbrana), Ćorović, Mitrović, Pletikosić 3 (2), Zrnić, Marsenić, Brnović 3, Bulatović 1, Maslova 3, Anđušić, N. Kadović 1, Pavićević 5, Kepić 3 (2), Vukčević 1.