Čelendž Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Čelendž Kup!

Čelendž Kup!

U prvim utakmicama trećeg kola Challenge Cup-a, Radnički Petrol i Kikinda su zabeležili vredne pobede na gostovanjima u Italiji i Holandiji. Radnički Petrol je slavio u Italiji protiv ekipe Sarti Ariosto rezultatom 33:30, na poluvremenu 15:14  i  tako najavio prolaz  u dalji tok takmičenja. Kikinda je još ubedljivije slavila na gostovanju u  holandskom Kothenu, rezultatom 33:22 i ako je na poluvremene otišla sa 13:15, tako da su Vojvodjanke gotovo siguran učesnik 1/8 finala Challenge Cup-a.

Napredak iz Kruševca se oprostio od daljeg takmičenja već samim pristankom da odigra oba meča na Islandu, pa su dva ubedljiva poraza od ekipe Valura iz Rejkjavika samo očekivani sled dogadjaja. Prva utakmica završena je rezultatom 34:20 (18:8). Drugi susret doneo još više golova u mreži Napretka za 40:18 (24:8) i kraj evropskog izdanja Kruševljanki ove sezone.

Radnički Petrol i Kikinda će ugostiti Italijanke i Holandjanke u Beogradu, odnosno u Kikindi 10.novembra.