CRNOGORKE NA PRAGU ELIMINACIJE: Afrički ples u Riju! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 CRNOGORKE NA PRAGU ELIMINACIJE: Afrički ples u Riju!

CRNOGORKE NA PRAGU ELIMINACIJE: Afrički ples u Riju!

Posle dva odigrana meča na Olimpijskim Igrama u Riju ženska reprezentacija Crne Gore je na pragu eliminacije! Nakon uvodnog poraza od Španije 19:25, izabranice selektora Dragana Adžića još jednom su razočarale naciju porazom od najvećeg iznenađenja dosadašnjeg dela turnira – Angole 27:25 (13:13), koja je posle rumunskog skinula još jedan evropski skalp!

Za razliku od meča sa Furijom u kome nisu bile ravnopravan rival, Crnogorke su igrale egal sa svojim afričkim rivalkama u finišu, posle -6 (22:16) sustigle su ih na 24:23 u 58. minutu golom Majde Mehmedović, disale za vratom i posle gola Bojane Popović za 25:24 na 67 sekundi pre kraja, kao i Katarine Bulatović za 26:25 na 59:40, ali nisu uspele da se odbrane ni u jednom od napada Afrikanki, koje su ponovo odigrale kao u transu.

Gol Albertine Kasome rešio je sve dileme u poslednjoj sekundi!

Osim Kaće Bulatović, opet nije bilo raspoložene igračice u crnogorskom sastavu. Angola je koristila sve greške napada „zlatnih lavica“ i već sredinom prvog dela imala 8:4. Vratile su se Crnogorke do 24. minuta, kada je Bojana Popović svojim prvim golom izjednačila na 9:9. Povele su Crnogorke preko Jovanke Radićević na 11:10, pa Majde Mehmedović na 14:13, poslednje izjednačenje je viđeno na 16:16, a onda je usledio pad…

Izabel Gualo je postigla sedam golova za svoj tim, Almeida je imala 12 odbrana. Kod Crnogorki ubedljivo najbolja Katarina Bulatović sa devet pogodaka uz Marinu Rajčić sa 14 odbrana.  Jovanka Radičević je dodala pet, Majda Mehmedović jedan manje, a Bojana Popović 3 (3/6).

Ima li nade za Crnogorke da se nađu u četvrtfinalu? Sledi Rumunija, Norveška, pa Brazil. Teško da teže ne može biti.

Brazil i Norveška su slavili pobede u drugom kolu.