ĆSM Bukurešt bliži tituli posle pobede u derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ĆSM Bukurešt bliži tituli posle pobede u derbiju

ĆSM Bukurešt bliži tituli posle pobede u derbiju

Zorica Radojkovic

U prvom pokušaju odložen, a u drugom put odigran bez publike, dugo očekivani derbi vodećeg dvojca rumunske lige završen je pobedom domaćina u praznoj Polivalenti. ĆSM Bukurešt je uz dosta muke pobedio velikog rivala iz Valčee 23-22 i došao do pozicije da pobedom u zaostalom meču nad poslednjeplasiranom Sloboziom preuzme prvo mesto na tabeli. Sjajan meč odigrala je srpska reprezentativka Dragana Cvijić sa 6 golova iz 6 pokušaja, a pratile su je u golgeterskom učinku sa više i manje uspeha Andrea Lekić (4/6) i Kristina Neagu (5/11).

Bukurešt je imao sigurnu prednost tokom prvog poluvremena i na odmor otišao sa +3(15-12), ali je u nastavku zahvaljujući odbranama Julije Dumanske prednost nestala. U neizvesnom finišu, gošće nisu iskoristile priliku da izjednače zbog čega su ostale u poziciji da čekaju kiks rivala za povratak na šampionski kolosek.

CSM București – SCM Rm. Vâlcea 23-22 (15-12)

Grubisic, Dedu, Ion; Curea, Torstensson, Lekic 4, Neagu 5, Cvijic 6, Perianu, Klikovac 1, Omoregie 2, Marin, Martin 2, Jipa, Pintea, Grbic 3

Batinovic, Dumanska, Ciucă; Da Silva, Trifunovic, Elghaoui 1, Băcăoanu, Lopez 6, Norgaard 3, Florica 1, Glibko 6, Zamfirescu, Liscevic 1, Badea, Stamin, Gonzalez 4