ĆSM Bukurešt spasao sezonu i osvojio Kup Rumunije - Lekić MVP - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ĆSM Bukurešt spasao sezonu i osvojio Kup Rumunije – Lekić MVP

ĆSM Bukurešt spasao sezonu i osvojio Kup Rumunije – Lekić MVP

Zorica Radojkovic
Rukometašice CSM Bukurešta koji sa klupe predvodi srpski trener Dragan Đukić, osvojile su u neverovatno napetom finalu trofej pobednika Kupa Rumunije posle pobede nad timom SCM Valcea rezultatom 30-29 posle produžetaka(regularni deo 26-26). Najveći rival tima iz prestonice uspeo je da im oduzme kontrolu nad šampionskom titulom, ali je trofej Kupa ipak otišao u Bukurešt.

MVP finalnog turnira koji se igrao u rumunskom gradu Bistrici bila je Andrea Lekić, a najbolja golmanka Jelena Grubišić

Osvajanjem kupa CSM Bukurest je na praktično spasao izgubljenu sezonu koju su obeležile povrede: tri igračice iz prve postave imale operacije kolena – Dragana Cvijić, Kristina Neagu i Amanda Kurtović. CSM je gotovo sigurno izgubio titulu u Rumuniji i nije se plasirao na finalni turnir Lige šampiona što su bili zacrtani ciljevi na početku sezone.