"Čudo" u Lublinu: Zaječar pobedio KIF Vejen! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet "Čudo" u Lublinu: Zaječar pobedio KIF Vejen!

"Čudo" u Lublinu: Zaječar pobedio KIF Vejen!

Jedna od najboljih ekipa danske lige(polufinalista prošle sezone) i finalista Kupa pobednika kupova, KIF Vejen, pretrpela je večeras u Lublinu sigurno neočekivan poraz od šampionskog sastava srpskog Zaječara rezultatom 29-30(13-17). Sjajno prvo poluvreme dalo je krila igračicama Duška Milića da u nastavku izrže strašan pritisak i privedu meč kraju u svoju korist. Najefikasnija igračica susreta bila je brzonoga Jovana Bartošić sa 9 golova, dok je u redovima KIF Vejena Ida Bjorndalen postigla gol manje. Srpske šampionke su odigrale fantastičnu utakmicu i došle u situaciju da pobedama u preostala dva meča urade ono što je bilo gotovo nemoguće pre samo nekoliko dana – obezbede plasman u grupnu fazu Lige šampiona!

Kif Vejen – RK Zaječar 29:30 (13:17)

Kif Vejen: Kain, B.Andersen – Bjorndalen 8, Forslund 6, Arslaganić 5, Visser 4, Binger 3, Spellerberg 2, Burgaard 1, Boesen, Knudsen

RK Zaječar: Djerić, Mišković – Bartošić 9, Vučković 5, Damnjanović 4, Števin 4, Krpež 3, Pavić 3, Koperec 2, Matić, Mitruševska, Pop-Lazić.

Kretanje rezultata: 3-2; 5-6; 5-9;8-12; 10-13; 13-17; 21-23; 24-27; 26-27; 29-30.

SPR Lublin – DVSC Korvex Debreczyn 26:29 (14:13)

SPR Lublin: Jurkowska, Baranowska – Wojtas 6, Włodek 5, Majerek 4, Danielczuk 3, Marzec 3, Repelewska 3, Małek 1, Wilczek 1, Figiel, Mihdaliova, Sviderskiene, Wojdat

DVSC Korvex: Tiffa, Kiss – Bulath 7, Slakta 4, Szabo 4, Bogdanovic 3, Bognar 3, Kazai 3, Sopronyi 3, Hornyak 1,Juhasz 1, Borbas, Csaki,  Karalyos

Tabela: DVSC 2, Zaječar 2, KIF Vejen 0, Lublin 0.