DEMOLIRANJE: Grubišić i Rumunke deklasirale očajni Vardar - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet DEMOLIRANJE: Grubišić i Rumunke deklasirale očajni Vardar

DEMOLIRANJE: Grubišić i Rumunke deklasirale očajni Vardar

Ni na trećem Final4 turniru ženske EHF Lige šampiona, skopski Vardar nije uspeo da se plasira u finale! Kao i prošle godine, crveno-crni tim nije bio ni blizu finalnog meča, a može se reći da je polufinalni duel izgubio u svlačionici pre početka. Na kraju, rumunski ĆSM Bukurešt održao je pravu lekciju timu, koga posle Indire Kastratović i Jana Pitlika, ni David Davis nije uspeo da pomeri sa kote zvane „polufinale“ – 27:21 (14:9).

Od samog starta, videlo se da Penezić (1/6) i drugarice nisu na nivou svojih rivalki. Bivši trener Vardara, Kim Rasmusen, očigledno je bio rešen da pokaže da otkaz posle 28 dana rada u Skoplju prošle godine nije merilo njegovog kvaliteta, pa su njegove devojke igrale sjajno u odbrani, rastrčano u napadu, uz neverovatnu Jelenu Grubišić, koja je izbrojala 20 odbrana, a sredinom drugog poluvremena, dok je meč još bio donekle otvoren, imala 60% uspešnih intervencija!

Posle 13 minuta, bilo je 7:1 za Rumunke, a tek je Andrea Lekić golom u 14. minutu uspela da razbije „maler“ koji je počeo sa dva promašena sedmerca. Anemično, bez ideje u napadu, preslabo u duelima u odbrani, bez snažne klupe koja bi mogla nešto da promeni, Vardarke su uspele, kako tako, da se održe do poluvremena u životu – 9:14.

To, međutim, ništa nije promenilo. Nastavila je Grubišić da čini čuda, Gulden, Rodrigez i drugarice da prave dar-mar odbrani VArdara šupljoj kao sir…

Tačku na pobedu stavila je iskusna Bradeanu pogotkom na prazan gol Vardara u 44. minutu, kada je na semaforu pisalo 21:11. Rumunke su spustile gas, Vardar je izbegao katastrofu….

Najefikasnija kod pobednica bila je Rodrigez sa pet golova, dok je Lekić postigla gol više za Vardar.