Demonstracija sile: Đer razbio Brest u borbi za fajnal-for - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Demonstracija sile: Đer razbio Brest u borbi za fajnal-for

Demonstracija sile: Đer razbio Brest u borbi za fajnal-for

Nakon 21:21 u Francuskoj, Đer je pred punim tribinama svojih navijača u „Audi Areni“ deklasirao Brest 35:23 (20:12), i plasirao se na fajnal-for DELO EHF Lige šampiona. Prošlogodišnji vicešampion nije imao šta da traži protiv razigrane ekipe Ambrosa Martina, predvođenom francuskim golmanskim tandemom Lejno-Gloze.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu, a već u desetom minutu nastavka, prednost je bila dvocifrena. Svoj dan imala je i Stine Oftedal, koja je uz asistencije nanizala i devet golova. Pratila ju je Pintea sa šest, odnosno Blom, Nze Minko i Hansen sa po četiri. U poraženom taboru, po pet golova Fope i Loset.

Još ranije je poznato da će na završnom turniru svakako zaigrati jedna francuska ekipa, a to je Mec, koji se tamo našao bez četvrtfinalne borbe usled diskvalifikacije ruskog Rostova. Sva je prilika da će u polufinale i aktuelni prvak Evrope, Vipers Kristiansand, koji brani na svom terenu velikih plus sedam protiv Krima iz Ljubljane.

U nedelju ćemo saznati i poslednjeg učesnika fajnal-fora, posle meča Esbjerg-ĆSM (prva utakmica 26:25).