Đer i Hipo u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer i Hipo u polufinalu!

Đer i Hipo u polufinalu!

Četvrto kolo Lige šampiona, donelo je razrešenje dileme o prva dva putnika u polufinale. Mađarski Đer i austrijski Hipo, dve ekipe koje su najviše pokazale u dosadašnjem takmičenju, četvrtim pobedama izborile su plasman u polufinale, gde će se za ostala dva mesta boriti Olčim i Lada u grupi A, a Viborg i Zvezda u grupi B.

Viborg – Hypo 27-32 (11-13)

U derbiju četvrtog kola Lige šampiona austrijski Hypo je slavio na gostovanju u Danskoj ekipi Viborga. Pobeda je Austrijankama donela siguran plasman u polufinale, dok će se Dankinje za drugo mesto boriti na vrućem gostovanju ruskoj Zvezdi u sledećem kolu. Prvo poluvreme obeležila su brojna izjednačenja, ali je ipak Hypo na odmor otišao sa dva gola prednosti. U drugom delu Viborg je neutralisao tu prednost zahvaljujući Popović i Lund, ali je sa druge strane kapitenski odgovarala Piedade. U posldnjih 10 minuta Hypo je ušao sa +3(23-26), u narednih pet zadržao prednost(25-28;26-29) da bi je u poslednjih pet minuta povećao na konačnih +5. Tri minuta pre kraja kod tajm-auta Viborga vidjena je neuobičajena situacija da igrač ne želi da ispuni trenerovu zamisao. Samo to nije bilo koji igrač. To je Bojana Popović. Sa 7 golova bila je daleko najzapaženija u ekipi Viborga, dok su isti broj golova za Hypo postigle Aćimović i kapiten Piedade.

Nürnberg – Djer 25 – 36 (13 – 18)
Djer je nastavio svoj siguran trijumfalni hod i posle gostovanja u Nemačkoj i tako osigurao mesto u polufinalu. Velika razlika od 9 golova možda nije potpuno realna slika onoga što se dogadjalo u Nürnbergu, ali je svakako još jedna potvrda dominacije madjarskog šampiona na terenima širom Evrope. Bradeanu je bila efikasna sa 8 postignutih golova, dok je najefikasnija po običaju bila Gerbicz sa 12. Ana Djokić je odigrala vrlo dobar meč uz 3 gola i odličnom odbranom. Golman Palinger je napustila igru pre kraja zbog povrede noge, tako da trenera Djera samo to može da brine u nastavku takmičenja. U nemačkoj ekipi, kojoj je poraz doneo definitivan oproštaj od nastavka takmičenja sa 6 golova se istakla Popluharova.

Lada – Oltchim 30:27 (16:14)

Lada se pobedom nad favorizovanim Rumunkama vratila u igru za mesto koje vodi u polufilale pošto prvu poziciju Djer sigurno nikom neće prepustiti. Drugi poraz Oltchima za redom doneo je otvoren konkurs jer u sledećem kolu Lada gostuje u Madjarskoj, a ključeve za prolaz dalje Lade ili Oltchima drži Djer. Oltchim je imao problema u odbrani, a Ruskinje su koristile svaku priliku i posle puno izjednačenja u prvom poluvremenu preuzele rezultatsku inicijativu u nastavku. Došle su na korak od izjednačenja u 49 minutu(24-25) ali u narednim minutima Lada ponovo odlazi na +3 i utakmica je bila rešena. Najefikasnija je bila Stanca sa 8 golova, Luka je postigla 6, koliko i Nikitina u ekipi Lade. Mochalina i Davidenko su postigle po 5.

Slagels – Zvezda 20-27(9-16)

Aktuelni danski i ruski šampion su odigrali prilično neatraktivnu utakmicu. Zvezda se pobedom vratila u igru za polufinale, a utakmica sledećeg kola kada im dolazi Viborg daće odgovor n ato pitanje. Zvezda je došla do pobede još u prvom poluvremenu jer je imala Saidovu na golu sa 12 odbrana koja je skidala skoro sve što je prošlo visoki odbrambeni zid. Procenat realizacije Slagelsa od 31% u prvom delu naspram 80% ruskog tima govori više od reči. U poslednjih 10 minuta tog prvog dela Slagels je konstantno igrao sa igračem manje tako da im je i to uz raspoloženu Polenovu donelo -7 na poluvremenu. U nastavku ništa novo, usporena igra sa puno grešaka i Majom Savić koja je ponovo kao bek odigrala gotovo čitav susret i postigla 5 golova. Ceca Ognjenović je postigla 3 takodje igrajući kao srednji ili levi bek. Polenova je završila susret sa 7 golova, po 5 su postigle Kareeva i Dmitrieva.