Đer prvi put u finalu Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Đer prvi put u finalu Lige šampiona!

Đer prvi put u finalu Lige šampiona!

Đer je konačno prebrodio prepreku zvanu polufinale i prvi put u istoriji se plasirao u finale Lige šampiona! U revanš meču meču današnjeg polufinala, Đer je bio ubedljiv u pobedi nad Hipom 29-21(14-9) i zasluženo slavi ulazak u finale. Odavno Hipo nije razbijen na sastavne delove kao u Đeru danas. Slabo je šta igračicama austrijske ekipe polazilo za rukom, tako da je ubedljivo najsvetlija tačka ekipe ponovo bila golmanka Englert.

Veliki ulog sputao je obe ekipe da pruže kvalitetniji rukomet od onog koji smo videli. Čak 18 dosuđenih penala 22 minuta isključenja samo su neki od pokazatelja brojnih prekida i iseckane igre. Mada, crveni karton koji je dobila Spiridon u duelu sa Aćimović nije reprezentativan za takve tvrdnje pošto je bilo očigledno da su sudije „nasele“ na foru koje igračice s vremena na vreme uspešno prodaju.

Već posle 15 minuta, esencijalna igračica Đera u odbrani Tomori, zaradila je dva isključenja i trener Konkolji nije više mogao da računa na nju u odbrambenim zadacima. Ispostavilo se da to i nije bio problem jer je Rotis sjajno preuzela njenu ulogu i zaista bila stub odbrane u nastavku. Ipak, ključna igračica utakmice bila je maestralna Gerbic sa čak 13 golova u njenom stilu. Videli smo na mahove onu ekstra klasu u njenoj igri zbog koje je navijači uzdižu u nebesa, a protivnici joj se dive jer nemaju puno drugih izbora.

Palinger je još jednom potvrila zašto je jedan od najboljih golmana sveta, naročito u prvom poluvremenu(11 odbrana-55%) kada je u poslednjih pet minuta skinula dva penala, sprečila izjednačenje i omogućila svojoj ekipi da sa 10-9 ode na 12-9 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena već kroz tri minuta donelo je prednost Đeru 14-9 i početak kraja bečke ekipe bio je više nego evidentan. Prednost Mađarica je rasla sve do maksimalnih +9 dva minuta pre kraja(28-19).

Ublažen poraz na kraju ne može da izbriše gorak ukus još jednog srušenog sna o krunisanju austrijske ekipe, ali otvara vrata još uvek nedosanjanog sna Đera o evropskom trofeju…

Đer – Hipo 29-21(12-9)

Đer: Gerbic 13/5, Herr A. 5/2, Mravikova 3, Kovacsic 3, Vérten 2, Hornjak 2, Spiridon 1.

Hipo: Tóth 5/1, Kim 3, Do Nascimento 3, Aćimović 3/2, Mjung 3/2, Piedade 2, Mosquita 1, Kirsner 1.

Prva utakmica pomalo neočekivanog finala Lige šampiona za ovu sezonu, igra se u Viborgu(9/10.maj) dok je revanš u Đeru(16/17.maja).