Dobra igra, ali ipak poraz: Krimovke praznih šaka iz Bukurešta - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Dobra igra, ali ipak poraz: Krimovke praznih šaka iz Bukurešta

Dobra igra, ali ipak poraz: Krimovke praznih šaka iz Bukurešta

Svoju 28. uzastopnu sezonu u EHF Ligi šampiona, rukometašice Krima otvorile su porazom na gostovanju ĆSM Bukureštu 30:28 (17:19), u okviru 1. kola Grupe A.

Tim Dragana Adžića je bio bolji u prvom poluvremenu, tokom kojeg je imao i pet golova prednosti na svom kontu, ali se u nastavku situacija preokrenula. Domaćin je sa par mini serija došao do plus tri, i igrom gol za gol do samog kraja uspeo da sačuva pobedu.

Uprkos porazu, slovenački tim je nagovestio da će ove sezone biti vrlo konkurentan i Vipersu, Ferencvarošu, Odenzeu, Brestu, Bitighajmu i češkom Mostu, koji je doživeo pravu blamažu na svom terenu u nedelju.

U narednom kolu, 18. septembra, Krimovke dočekuju dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope, ekipu Vipers Kristiansanda.

ĆSM: Gloze 1 odbrana, Skurtvait Davidesn 13 odbrana – Arntzen 2, Larsen Aune 2, Gogirla, Neagu 5, Zaadi Deuna 9, Niakate 1, Klikovac, Erikson, Omoregie 3, Dindiligan 1, Dembele Pavlović 2, Sudakova 1, Ramusović, Pintea 4.
Krim Mercator: Risović 4 odbrane, Arenhart 7 odbranaRadičević 9, Stanko 1, Pino 2, Abina, Žabjek, Dmitrieva 8, Arenhart, Klemenčič, Ljepoja 1, Varagić, Lazović 5, Kovarova, Rosiak 1, Marković, Svetik 1.
Sedmerci: ĆSM6 (5), Krim Mercator 4 (4)
Isključenja: ĆSM 8 minuta, Krim Mercator 6 minuta