LAVICE UDARILE U ZID: Danska igra šesto EHF EURO finale - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukometEHF EURO 2022 - ŽENE LAVICE UDARILE U ZID: Danska igra šesto EHF EURO finale

LAVICE UDARILE U ZID: Danska igra šesto EHF EURO finale

Zorica Radojkovic

Prvi finalista evropskog prvenstva je selekcija Danske koja će u nedelju protiv Norveške ili Francuske igrati za četvrto zlato na kontinentalnim smotrama, dok će Crna Gora u borbu za bronzu.

Unakrsnom paljbom Radičević i Jauković, Crna Gora je prvih osam minuta dominirala terenom Stožica (6-3), da bi narednih devet minuta mreža Toft ostala netaknuta. Rezultat nije ostao netaknut, Danska je serijom 0-5 preko Jorgensen i Hansen preokrenula na 6-8. Ulaskom Pletikosić prekinut je dug period bez gola Crne Gore, svoj učinak su povećale Malović i Jauković, ali Hojlund i Fris su nastavile u naletima da prolaze kao furije do gola Rajčić i Batinović. Na pauzu se otišlo sa -4 (10-14).

Drugo poluvreme ponovo bolje otvaraju Lavice i stižu do izjednačenja 14-14 golom Grbić u 37.minutu. Tranborg sa dva projektila odbija nalet Crne Gore, priključuju se Fris i Iverson za 15-20 čime su naterale Bojanu Popović da uzme taj-aut u 48.minutu. U narednih sedam minuta desilo se nešto što se retko viđa ako se gleda učinak jedne igračice u jednoj reprezentaciji. Nizom od ŠEST uzastopnih golova, izbriljirala je Grbić, ali pošto je ostala bez zapažene podrške saigračica, Danska je rutinski privela utakmicu kraju i proslavila ulazak u finale pobedom 23-27.

Danska je tako iz devetog pokušaja ušla u svoje šesto finale evropskih prvenstava i došla u priliku da popravi skor medalja od 3 zlata i 2 srebra (3 puta su bile četvrte). Crna Gora na drugoj strani posle zlata iz 2012.godine u naredna dva polufinala nije uspela da dođe do borbe za pehar, ali imaće šansu u nedelju da izbegne plasman iz 2014.godine(4. mesto) tako što će osvojiti bronzu.