EHF Euro Kup: Crna Gora ponovo bolja od Slovenije - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF Euro Kup: Crna Gora ponovo bolja od Slovenije

EHF Euro Kup: Crna Gora ponovo bolja od Slovenije

Ženska reprezentacija Crne Gore je drugi put u četiri dana bila bolja od Slovenije. Ovoga puta  u podgoričkoj „Bemax areni“ 34:30 (15:18), u okviru poslednjeg kola EHF Euro Kupa, koji su Lavice završile na drugom mestu u konkurenciji Norveška, Slovenije i Makedonije.

Do pobede nad sekecijom Dragana Adžića, Crnogorke su stigle zahvaljujući seriji 7:0 sredinom drugog poluvremena, kojom je načinjen preokret za vođstvo 27:22. Domaće su deset minuta pre kraja imale i sedam golova prednosti.

Jovanka Radičević je postigla 11 golova, Itana Grbić šest, a četiri Ivona Pavićević…, dok se među stativama istakla Marta Batinović sa 11 odbrana. S druge strane, Slovenija je igrala bez svog najubojitijeg oružja, Ane Gros, pa je u prvi plan iskočila sjajna Alja Varagić sa devet golova, ispred Beganović i Abine koje su po četiri puta pogodile. Maja Vojnović zaustavila je devet lopti.

Bio je ovo poslednji zvanični meč ovih nacionalnih timova pred šampionat Evrope koji je na programu od 4. do 20. novembra, a koji će organizovati zajedno sa Makedonijom. Norveška je pobednik EHF Euro Kupa sa maksimalnim učinkom iz šest utakmica, odnosno 12 bodova, Crna Gora je druga sa osam, Slovenija treća sa četiri, a Makedonija poslednja bez poena.