EHF Euro Kup: Crnogorke rutinski do pobede u Skoplju, rapsodija Itane Grbić - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF Euro Kup: Crnogorke rutinski do pobede u Skoplju, rapsodija Itane Grbić

EHF Euro Kup: Crnogorke rutinski do pobede u Skoplju, rapsodija Itane Grbić

Crna Gora pobedom je počela nastup u EHF Euro kupu – izabranice selektorke Bojane Popović savladale su u SC „Boris Trajkovski“ Makedoniju 29:21 (13:9). U prvom meču prvog kola, Norveška je bila bolja od Slovenije 29:17.

Podsetimo, u ovom takmičenju učestvuju selekcije tri domaćina narednog Evropskog prvenstva (Makedonija, Crna Gora, Slovenija) i aktuelni šampion starog kontinenta (Norveška).

U duelu u kojem su nastupile značajno oslabljene i sa samo četiri beka u rotaciji, „lavice“ su vodile tokom čitavog meča, sjajna je bila Itana Grbić sa dvocifrenim brojem golova, u dresu sa nacionalnim timom debitovala je Tanja Ašanin i postigla dva pogotka, a i ostale devojke odlično iskoristile priliku, pa se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka.

Grbić je postigla deset golova, Dijana Mugoša pet, dok su se po četiri puta u strelce upisale Matea Pletikosić i Ivona Pavićević. Marina Rajčić je imala osam, a Ljubica Nenezić dve odbrane.

Iako je domaćin u nekoliko navrata smanjio zaostatak na samo gol, sve je rešeno sredinom drugog poluvremena – Crnogorke su postigle pet vezanih golova, pa su u 47. minutu došle do nedostižnih 23:17, nakon što je drugi put zaredom mrežu rivala zatresla debitantkinja u nacionalnom timu Ašanin.

U sastavu selektora Ljubomira Savevskog, kao po običaju, bolja od ostalih bila je Sara Ristovska sa šest pogodaka.

MAKEDONIJA – CRNA GORA 21:29 (9:13)

SKOPLJE – Dvorana „Boris Trajkovski“. Gledalaca: 1.000  Sedmerci: Makedonija 8 (4), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Makedonija 6, Crna Gora 10 minuta.

MAKEDONIJA: Jovanovska (jedna odbrana), Micevska (devet odbrana), Janeska 4, Djatevska, Dukoska, Gjorgjijevska, Jankulovska 1, Minovska 2, Kiprijanovska, Ristovska 6 (3), Rizoska, Stojkovska 2, Dabevska 1, Gičevska 5 (1), Koceva, Mladenovska.

CRNA GORA: Rajčić (osam odbrana), Nenezić (jedna odbrana i dva sedmerca), Babović, Pletikosić 4 (3), Mugoša 5, Bulatović, Ujkić 2, Ašanin 2, Ćorović, Brnović, Pavićević 4, Ramusović, Grbić 10 (1), Vukčević 2.