EHF Evrokup: Ubedljiv poraz Bekamenta u Malagi, finale deluje nedostižno - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF Evrokup: Ubedljiv poraz Bekamenta u Malagi, finale deluje nedostižno

EHF Evrokup: Ubedljiv poraz Bekamenta u Malagi, finale deluje nedostižno

Rukometašice Bekamenta BB odličnim rezultatima u dosadašnjem toku EHF Evrokupa uspele su da se plasiraju među četiri najbolje ekipe ovog evropskog takmičenja, ali su izabranice Saše Boškovića u prvom meču polufinala pretrpele težak poraz na gostovanju favorizovanoj Malagi –  36:21 (16:11).

KOSTA DEL SOL MALAGA – BEKAMENT BB 36:21 (16:11)

KOSTA DEL SOL MALAGA: Doiro Rodrigez 6, Arderius Martin 3, S. Lopez Himenez 8, Alves Karneiro 2, Kampilji 3, Gutijerez Mora, E. Lopez Himenez 3, Baranco Mačuka, Sančez Kano, Dos Santos Medeiros 10, Salgado Montero, Kasteljanos Soanez (14 odbrana), Fernandez Robles, Garsija Avilja 1

BEKAMENT BB: Mitrović, Radojičić 2, Preković, Stepanović 3, Radoičić 1, Anić, Petrović, Malenović, Simić (7 odbrana), Rajović, Agatunović, Kocić 8, Nićiforović (1 odbrana), Mančić 2, Garović 5

Ujednačena je bila borba dve ekipe početkom susreta. Bekament je sredinom prvog dela igre stekao prednost od 7:6, ali se domaćin razigrao u naredna tri minuta i postigao četiri uzastopna gola za vođstvo od 10:7. Usledio je period promašaja na obe strane, pa posle pet minuta bez golova Malaga stiže na četiri pogotka prednosti (11:7). Srpski predstavnik je prišao na 12:10, ali je branilac titule u ovom takmičenju dodao gas u finišu prvog poluvremena, da bi u nastavku stisnuo papučicu do kraja.

Malaga je već u 38. minutu stekla dvocifrenu prednost, da bi na kraju obezbedila ogromnih plus 15, pa ih samo čudo neviđeno može odvojiti od drugog uzastopnog plasmana u finale.

Revanš susret polufinala Evrokupa na programu je u subotu, 2. aprila u 19:00 časova u Aranđelovcu.