EHF LŠ: Budućnost slavila prvu pobedu u Dortmundu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF LŠ: Budućnost slavila prvu pobedu u Dortmundu!

EHF LŠ: Budućnost slavila prvu pobedu u Dortmundu!

U petom golu grupe B DELO EHF Lige šampiona za dame, ekipa Budućnosti je ostvarila prvu pobedu u novoj sezoni, i to nakon velikog preokreta u finišu meča protiv Borusije u Dortmundu – 26:28 (15:13).

Vodio je domaćin u „Helmut Kernig“ dvorani čitavim tokom meča, sredinom nastavka i sa plus pet (22:17), a nakon tajm-auta Dragana Adžića krenula je u veliki preokret. Borusija se držala do 50. minuta i rezultata 25:22, da bi finiš u potpunosti pripao gostujućem timu.

Grbić, Mehmedović i Vukčević su za dva minuta poravnale, pre nego što je Pino sa dva gola u nizu kompletirala blickrig crnogorskog prvaka – 25:27.  Keli Folebreht je na startu poslednjeg minuta smanjila, sudije su brzo podigle ruke za pasivni napad Budućnosti, ali je sjajna Mehmedovićeva postigla gol i obezbedila velika dva boda u borbi za osminu finala.

Borusija Dortmund: Roh (četiri odbrane), Ten Holte (dvije odbrane i sedmerac), Grajsels 6 (1), Danijelson 2, Van Zajl, Smits 3, Abdula, Štokšleder, Gutjeres-Bermenho 2 (1), Freriks 2, Dulfer 5, Folebreht 6, Rode, Blekman.

Budućnost: Arenhart (12 odbrana i sedmerac), Vujisić, Petrović, Radičević 2, Džaferović, A. Marsenić, Brnović 1, Pino 7 (3), Maslova 5, Ramusović, Lekić 3, Mehmedović 7, Kadović, Grbić 1, Vukčević 2.