EHF LŠ: Debakl Podravke u Đeru - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF LŠ: Debakl Podravke u Đeru

EHF LŠ: Debakl Podravke u Đeru

Samo su najveći optimisti među navijačima Podravke verovali da se može izbeći poraz na gostovanju Đeru, ali je sva prilika da ni najveći pesimisti nisu mogli očekivati ovakav debakl prvaka Hrvatske u Mađarskoj – 43:28 (17:16), i to nakon egal igre u prvih 30 minuta.

Igrale su izabranice Zlatka Saračevića oslabljene neigranjem kapitena Dragice Džono, Lucije Jandrašić i Ivone Mrđen, ali je tim rasterećen rezultatskog imperativa odigrao iznad svih očekivanja u prvom poluvremenu.

Pitanje pobednika rešeno je početkom nastavka, kada je domaćin za osam minuta načinio seriju 6:0. Do kraja meča je sve nemilosrdnije punio mrežu rivala i završio sa ogormnim brojem golova na svom kontu.

Pucački najraspoloženije u redovima Đera bile su Oftedal sa osam golova, te Ane Mete Hansen i Veronika Kristiansen sa po sedam. U timu Podravke, efikasnošću su se istakle Dejana Milosavljević i Azenaide Danila Hose Karlos sa po osam pogodaka.

U okviru trećeg kola, Podravka će za sedam dana dočekati Borusiju iz Dortmunda.