EHF LŠ: Krimovke pale u Mecu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EHF LŠ: Krimovke pale u Mecu

EHF LŠ: Krimovke pale u Mecu

Rukometašice Krim Merkatora doživele su drugi poraz u novoj sezoni DELO EHF Lige šampiona. Nakon poraza na svom terenu od Vipresa i iznenađujućeg remija na gostovanju Rostovu u Donu, izabranice Uroša Bregara položile su oružje pred timom Meca u Francuskoj –33:27 (19:11).

Nakon tri nedelje pauze u elitnom takmičenju, i desetodnevnog karantina na koji je tim bio prinuđen po povratku iz Rusije, Krimovke su utakmicu u Mecu izgubile već u prvom poluvremenu, tokom kojeg je domaćin stekao nedostižnih plus osam. Dominirala je bivša rukometašica Krima a sada vedeta Meca, Tjaša Stanko, koja je radila šta je htela sa protivničkom odbranom i postigla šest golova u prvom poluvremenu.

Slovenački šampion je odlično započeo drugo poluvreme i smanjio na 21:16. Ipak, nakon tajm-auta domaćeg trenera Emanuela Majone, inače selektora reprezentacije Holandije, aktuelnog prvaka sveta, Mec je ponovo zagospodario terenom i brzo došao do dvocifrene prednosti (32:21), čime je pitanje pobednika definitivno rešeno.

Najefikasnija u pobedničkim redovima bila je pomenuta Tjaša Stanko sa osam golova, dok su na drugoj strani Matea Pletikosić i Osean Ugolan postigle po šest.

U narednom kolu, Krim Merkator 17. oktobra dočekuje Bitihjam.