EP juniorki (B divizija): Holandija ubedljiva protiv BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP juniorki (B divizija): Holandija ubedljiva protiv BiH

EP juniorki (B divizija): Holandija ubedljiva protiv BiH

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživela je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu divizije B u Makedoniji – Holandija je slavila 39:25 (18:13).

U prvom delu, nakon početnog vodstva Holandije, bh. tim golom Elene Cipetić dolazi do 6:6. Ipak, do odlaska na odmor Holandija uspostavlja kontrolu igre i dolazi do plus pet.

Početak nastavka pripao je Bosni i Hercegovini, koja je golom Ružice Šikić u 34. minutu prišla na dva gola zaostatka (18:20). U narednih deset minuta favoritkinje su ponovo povećale prednost, te su u 44. minutu povele sa 26:20. Tu je balkanska reprezentacija izgubla korak i ubrzo se našla u dvocifrenom zaostatku, koji je na kraju iznosio čak 14 golova, nakon serije od 7:0. Melisa Lerić je bila najefikasnija u poraženom taboru sa osam golova, jednim više od Elene Cipetić, dok se Milana Railić šest puta upisala u strelce.