EP juniorki (B divizija): Prvi poraz Makedonije, debakl BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP juniorki (B divizija): Prvi poraz Makedonije, debakl BiH

EP juniorki (B divizija): Prvi poraz Makedonije, debakl BiH

Nakon trijumfa nad BiH i remija sa Farskim Ostrvima, ženska juniorska reprezentacija Makedonije doživela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu B divizije koje se igra upravo u Skoplju. Iako je vodila većim delom meča, balkanska selekcija je poražena od Holandije 25:29 (14:12).

Makedonija je na startu stekla prednost od 5:1, održavala je pozitivu do sredine drugog poluvremena, ali su Holanđanke u 45. minutu izjednačile na 20:20, a potom dominirale do kraja utakmice.

Ana Marija Kalarovska sa sedam i Angela Jankulovska sa šest golova bile su najefikasnije u poraženim redovima, dok se kod pobednika istakla Katarina Molenar sa devet pogodaka.

U istoj grupi, reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpela je i četvrti poraz, i to najubedljivji – Farska Ostrva su pobedila sa čak 34:10 (18:4).