EP Juniorki (B divizija): Srpkinje obezbedile polufinale - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP Juniorki (B divizija): Srpkinje obezbedile polufinale

EP Juniorki (B divizija): Srpkinje obezbedile polufinale

Ženska juniorska reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu u dve utakmice Evropskog prvenstva B divizije. Juniorke su savladale Bugarsku rezultatom 39:29 (17:16) i obezbedile plasman u polufinale. Domaćin Italija i Srbija imaju po četiri boda, pa će u četvrtak od 19.00 odlučivati ko će sa koje pozicije u borbu za finale.

BUGARSKA – SRBIJA 29:39 (16:17)

BUGARSKA: Cvetonova, Čočeva, Kostadinova, Ivanova 1, Koeva, Raškova, Si. Petrova 1, Arnaudova 2, Stefanova 3, Šinderova, St. Petrova 5, Vančeva, Tomova 14, Stojčeva, Petkova 3

SRBIJA: Obrenović 7, Kocić 9, Kojić 1, Inđić, Milović 5, Klenkovski 1, Mijailović 5, M. Ilić 3, Nedeljković, Simić 4, Lovrić, Todorović 2, Malenović 1, Zubović 1, Šarac, T. Ilić

Una Obrenović

Veoma smo srećne što smo pobedile, na trenutke je ovo bila veoma teška utakmica. U prvom poluvremenu nismo adekvatno odgovorile na zadatke koje nam je trener postavio, ali smo uspele da se popravimo u drugom poluvremenu i to je rezultiralo pobedom. Trudićemo se da budemo još bolje u sledećoj utakmici. Presrećne smo zbog ove pobede, bilo je veoma važno ostvariti ovakav rezultat.

Vlada Šimičić

Zaslužena pobeda, čestitao bih našim devojkama na još dva osvojena boda i ja mislim overenim plasmanom u polufinale. Što se utakmice tiče, odigrali smo slabije u odbrani, od 10. do 30. minuta je postojala nedisciplina u odnosu na neke stvari koje smo dogovarali što se i osetilo u rezultatu. Drugo poluvreme smo odigrali disciplinovanije u odbrani i samim tim polako iz minuta u minut dizaali razliku i na kraju zasluženo pobedili sa deset golova razlike.