EP juniorki: Silne Mađarice odbranile titulu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP juniorki: Silne Mađarice odbranile titulu

EP juniorki: Silne Mađarice odbranile titulu

Vladar ženskog rukometa u mlađim kategorijama je Mađarska. Aktuelni prvak sveta u juniorskoj kategoriji je drugi put uzastopno postao šampion Evrope, pobedom u finalu EP u Sloveniji nad selekcijom Rusije 31:22 (17:11). Najefikasnija u pobedničkim redovima bila je Johana Farkaš sa sedam golova, jednim više od Zakordonskaje na drugoj strani. U mađarskom timu istakle su se još Blanka Kajdon i Diana Ferenci sa po pet, a po četiri gola dale su Ana Kukelji i Petra Korončai.

Treće mesto osvojila je Francuska, koja je bila bolja od Švedske 30:29 (15:10). Što se balkanskih selekcija tiče, Hrvatska je zauzela sedmo mesto i plasirala se na naredno Svetsko prvenstvo, koje se 2022. takođe igra u Sloveniji. Crna Gora i Slovenija su završile nadmetanje u grupnoj fazi.