EP kadetkinja (B divizija): Holandija bolja od Srbije u finalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet EP kadetkinja (B divizija): Holandija bolja od Srbije u finalu

EP kadetkinja (B divizija): Holandija bolja od Srbije u finalu

Ženska kadetska reprezentacija Srbije poražena je od Holandije 25:19 (10:8), u finalnom meču Evropskog prvenstva B divizije u Gruziji. Samo osvajanje prvog mesta na ovom takmičenju, vodilo je direktno na Svetsko prvenstvo za ovu generaciju i povlačenje generacije 2006. u A diviziju

HOLANDIJA – SRBIJA 25:19 (10:8)

HOLANDIJA: Van der Vorst, Šansema, Van der Helm 1, Vlaming, Knijn, Stajns, Baker 5, Van Vliet 4, Van Maurik 8, Holtman 2, Gujers, Volters, Loj 4, Maršalkerverd 1, Alderden

SRBIJA: Cvetković, Petrović 6, Vasić 4, Mandić 1, Milošević, Klenkovski, Pantović, Bjelić, Vujnović 1, Nedeljković, Aćimović 3, Mitrović, Radević 2, Ćetković 2, Ignjatović, Činku

Holandija je furiozno počela utakmicu i do sredine prvog poluvremena stkla prednost od 9:3. Nakon početne stegnutosti, Srpkinje su zaigrale svoju igru i do do odlaska na odmor napravile seriju od 5:1. Holanđankama su za petnaest minuta igre dozvolile da daju samo jedan gol i smanjile na dva razlike.

Dobra energija sa kraja prvog, preneta je i na početak drugog poluvremena, pa se nije dugo čekalo na izjednačenje. Međutim, Holanđanke su se trgle i povele 18:14. Srbija se nije predala, smanjila na minus dva, ali je protivnik ipak održao i uvećao prednost do kraja.

Selektor Zoran Barbulović

• Naravno, posle izgubljenog finala niko ne moe da bude presrećan ni zadovoljan. Ovu utakmicu smo jako loše otvorili i u fazi napada i u fazi odbrane. Protivnik je veoma brzo stekao pet golova prednosti. Ali ono što je karakteristično za ovu ekipu, uspeli smo da do poluvremena uhvatimo priključak. U drugom poluvremenu smo čak stigli do izjednačenja i u trenucima kada se lomila utakmica, kada smo mogli čak da preokrenemo rezultat u našu korist, nismo imali dovoljno strpljenja u napadu, promašili smo neke bitne šuteve, čak se poklopilo da smo i u odbrani kod nekih za njih već izgubljenih napada primili slučajne golove i to je rezultiralo da se oni ponovo odlepe i steknu prednost koju smo mi na kraju utakmice probali kockanjem da stignemo. To je dovelo do toga da je rezultatska razlika na kraju šest golova u korist Holandije, što mislim da nije realna razlika, ali pokušavali smo i probali da preokrenemo i razlika je rezultat toga. Moramo da priznamo da je ipak u ovom trenutku reprezentacija Holandije kvalitetnija i bolja od nas. Smatram da imaju više iskustva, sam pristup finalu je to i pokazao. Ali ono što je veoma bitno za naš rukomet, to je da generacija koja je bila na ovom prvenstvu puno obećava. Mora se sa njom u narednom periodu mnogo raditi i ulagati i mislim da je ona zaista budućnost ženskog srpskog rukometa.

Ana Petrović

• Loše smo započele utakmicu, ali na kraju smo u prvom poluvremenu uspele da se vratimo sa dva gola zaostatka i u toku drugog poluvremena uspele smo da izjednačimo. Ali usled nekih naših grešaka, straha, ponelo nas je finale, došlo je do njihovog uzdizanja, bila je sve veća razlika i nismo uspeli na kraju to da stignemo. Borile smo se, ali nismo uspele.

U utakmici za treće mesto Farska ostrva su pobedila Ukrajinu sa 35:27 (15:13).