Francuska poslednji polufinalista: Pet minuta eksplozije slomilo švedski otpor! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Francuska poslednji polufinalista: Pet minuta eksplozije slomilo švedski otpor!

Francuska poslednji polufinalista: Pet minuta eksplozije slomilo švedski otpor!

Poslednji polufinalista 25. Svetskog prvenstva u Španiji je reprezentacija Francuske, koja je boljom igrom u drugom poluvremenu savladala Švedsku 31:26 (15:15).

Protivnik „Trikolorki“ u borbi za plasman na završnu predstavu biće Danska, U drugom polufinalu sastaju se Španija i Norveška.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku je presudio najveći kvalitet ovog francuskog tima – sposobnost da ekspresno kazni svaku grešku rivala. Period pada koncentracije Skandinavki, izabranice Olivijea Krumbolca surovo su kaznile kontranapadima,

Kulminacija atomskog rukometa Francuske u drugom poluvremenu desila se već početkom nastavka. Serijom 5:0, prvak sveta iz 2017. odvojio se na 22:17, a potom igrom gol za gol sačuvao suficit do kraja. Švedska nije uspela ozbiljnije da zapreti, pošto je zek u samoj završnici prišla na minus tri.

France – Sweden 31-26 (15-15)

France: Alicia Toublanc 4, Laura Flippes 4, Coralie Lassource 4, Meline Nocandy 3, Pauletta Foppa 3, Chloe Valentini 3, Allison Pineau 3, Oceane Sercien Ugolin 3, Grace Zaadi Deuna 2, Cleopatre Darleux 1, Orlane Kanor 1.

Sweden: Nathalie Hagman 9, Linn Blohm 6, Jenny Carlson 3, Carin Stromberg 2, Nina Dano 2, Elin Hansson 2, Anna Lagerquist 1, Jamina Roberts 1.