Francuskinje prejake za Sloveniju - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Francuskinje prejake za Sloveniju

Francuskinje prejake za Sloveniju

Nakon velike pobede nad Crnom Gorom u prvom kolu, Slovenija nije uspela ozbiljnije da se suprotstavi jednom od favorita za zlatnu na 25. Svetskom prvensvu u Španiji, reprezentaciji Francuske – 29:18 (13:8).

Olimpijske šampionke su silivoto ušle u utakmicu, pogotovu defanzivno. Povele su sa 6:0, ne dozvolivši Slovenkama da se upišu na semafor do 14-og minuta.

Od užasnog početka utakmice, izabranice Dragana Adžića nisu uspele da se oporave do kraja. Uspostavile su ravnotežu u finišu prvog poluvremena, ali je početkom nastavka prednost Francuske ponovo počela da raste, i ubrzo postala dvocifrena. Možda i lakše nego što se očekivalo, dvostruki šampion sveta (2003, 2017) opravdao je ulogu favorita.

Najefikasnije rukometašice bile su Nzeminko na jednoj, i Varagić na drugoj strane. Obe su postigle po šest golova.

Fokus Slovenije biće utakmica sa Angolom u utorak, koja bi mogla biti kudikamo važnija od ovog duela.

Slovenia – France 18-29 (8-13)

Slovenia: Alja Varagic 6, Petra Kramar 4, Tija Gomilar Zickero 2, Ana Gros 1, Tjasa Stanko 1, Natasa Ljepoja 1, Nina Zulic 1, Aneja Beganovic 1, Dominika Mrmolja 1.

France: Estelle Nze Minko 6, Grace Zaadi Deuna 4, Chloe Valentini 3, Coralie Lassource 3, Laura Flippes 2, Allison Pineau 2, Beatrice Edwige 2, Lucie Granier 2, Meline Nocandy 1, Alicia Toublanc 1, Oceane Sercien Ugolin 1, Tamara Horacek 1, Pauletta Foppa 1.