Holanđanke preokretom do slatke osvete Francuskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Holanđanke preokretom do slatke osvete Francuskoj

Holanđanke preokretom do slatke osvete Francuskoj

Ishod mečeva trećeg kola grupe B u Kristijanštadu je takav da će tri reprezentacije u drugi krug sa po dva boda – Holandija, Francuska i Nemačka.

Holanđanke su nakon preokreta u drugom poluvremenu savladale Francusku sa 18:17 (7:12), ponajviše zahvaljujući sjajnom golmanu Tes Vester.

Francuskinje su bile značajno bolji rival 40 minuta, ali su na kraju pretrpele poraz na sličan način na koji su dobile Nemačku pre dva dana.

Svetske vicešampionke su se ovom pobedom osvetile Francuskoj za dva poraza na letošnjim Olimpijskim Igrama, ali i dodatno zakuvale situaciju u drugom krugu. Švedska i Srbija u narednu fazu nose po tri boda, Nemačka, Francuska i Holandija po dva, dok najlošiju startnu poziciju ima Španija, koja je bez poena.

Uz Vester na golu, pobedi Holandije je najviše doprinela Maura Viser sa pet golova u poslednjih 20-ak minuta. Ona je pogodila za 17:16 i 18:17, a izabranice Oliviea Krumbholca su propustile priliku da osvoje bod u poslednjem napadu.

Pored Maure Viser, standardno dobra u Holandiji bila je Niki Grot sa četiri gola, dok je u francuskom timu najefikasnija bila Minko sa pet, ispred Lakabrer sa četiri.

U prvom meču dana, Nemačka je u direktnom duelu eliminisala Poljsku, trijumfom 23:22 (12:10), na krilima Huber (7) i Lang (6). Ačruk je bila najbolja kod Poljakinja sa sedam golova.