Holandija - Srbija 24:23 (15:13)! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Holandija – Srbija 24:23 (15:13)!

Holandija – Srbija 24:23 (15:13)!

Rukometašice Srbije ostvarile su povoljan rezultat u prvom meču baraža za Evropsko prvenstvo u Makedoniji. Na gostovanju u Roterdamu, Srbija je poražena od Holandije 23:24 (13:15), što je rezultat koji uliva optimizam pred revanš meč u Zaječaru sledeće nedelje, gde se na tribinama očekuje 3000 gledalaca.

Holandija – Srbija 24:23 (15:13)
Dvorana: Topsport centar. Gledalaca: 1.600 Sudije: Dinu i Din (Rumunija).
HOLANDIJA: Roelofs, Klijn, Bovenberg, Fejen6, Hejden3, Roben, Hilster, Pap2, Din, Lamijen 4, Karsten 1, Viser 1, Hofman 5, Visel 2.
SRBIJA: Paplacko, Popović 2, Koperec, Lekić 5, Števin 1, Milošević 1, Damnjanović 1, Đerić, Balać, Erić 8, Tomašević, Rajović 1, Medved 2, Veraja 2.

Isključenja: Holandija 4 min. Srbija 8 min
Sedmerci: 7/3, Srbija 3/2
Semafor: 2min – 0:0, 4min – 2:1, 6min – 3:1, 13min – 5:5, 20min – 9:7, 25 min 10:10, 29min – 14:13, 33min – 15:14, 42min – 18:18,50 min 21:21, 54 min – 23:22, 56 min – 24:22, 60 min 24:23

U prvoj utakmici baraža za Evropsko prvenstvo u Makedoniji rukometašice Srbije poražene su minimalnim rezultatom od reprezentacije Holandije 23:24 (13:15).
Pred 1600 gledalaca u Roterdamu, svoj dan je imala iskusna Zlata Paplacko na golu, koja je skupila 17 odbrana. Selektor Dinčić je utakmicu počeo u sledećem sastavu: Paplacko, Veraja, Erić, Lekić, Števin, Koperec i Rajović.
Nerešiva enigma u prvih 15 minuta, bila je levo krilo Holanđanki Fejen, koja je u tom periodu postigla četiri gola. Međutim, rezultat je bio u egalu. U 23. minutu, Srbija ostaje sa četiri igračice na terenu, kada Katarina Tomašević brani penal, a zatim i Zlata Paplacko sjajno interveniše pri šutu sa levog krila. U napadu, kapiten Tanja Medved, sa dva gola daje dodatni stimulans ekipi, pa se na odmor odlazi sa prihvatljivih -2 (15:13).

Drugo poluvreme, Srpkinje počinju sa igračem manje. Kod rezultata 16:16, Paplacko brani penal Fejin. U napadu briljira Jelena Erić, koja postiže tri gola za redom.
Jedini, moglo bi se nazvati pad u igri, bio je između 35 i 40. minuta, kada su izabranice Časlava Dinčića, promašile četiri zicera. Balans se održavao izuzetnom igrom i požrtvovanošću u odbrani. Podatak da su Holanđanke u drugom poluvremenu dale samo 9 golova, govori najbolje o tome.
Na kraju, imale su devojke šansu da izjednače, ali je šut Erić sa 13 metara zaustavila golmanka domaćih.

Časlav Dinčić – selektor:

Utakmica je bila borbena, jako smo dobro odigrali. Ostvarili smo povoljan rezultat. Devojke su dale sve od sebe i ja im čestitam. Verujem da ćemo ovako agresivnom i motivisanom igrom, pobediti u Zaječaru i plasirati se na EP.

Kapiten – Tatjana Medved, posle utakmice je rekla.

– Ponosna sam na sve ove devojke i sebe jer odavno nisam igrala u ovako pozrtvovanom timu. Sigurna sam da će se greške, kojih je bilo u toku utakmice, motivacijom i željom za plasmanom na EP, kao i uz veliku podršku Zaječaraca, a i ostalih, ispraviti, i pobediti Holandija u velikom stilu.