Jagodina bolja od Inđije u srpskom Superkupu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Jagodina bolja od Inđije u srpskom Superkupu

Jagodina bolja od Inđije u srpskom Superkupu

Rukometašice Jagodine osvojile su trofej namenjen pobedniku Superkupa Srbije nakon što su na svom terenu, u dvorani „JASSA“, nadigrale aktuelne šampionke države, ekipu Železničara iz Inđije. Prvi pehar na otvaranju nove sezone pripao je izabranicama trenera Dragana Markova, čime su Jagodinke ponovile uspeh iz 2020. i 2021. godine.

ŽORK JAGODINA – ŽRK ŽELEZNIČAR 36:28 (19:15)

ŽORK JAGODINA: Radivojević, Adžić 4, Kojčić 12, Simatović, Pejović, Sukur 7, Nišavić, Gugač, Hlogik, Marković, Bojičić 2, Đurašinović, Savić, Stojanović, Mitrović 11
ŽRK ŽELEZNIČAR: Žak, Čavrić, Tabak 9, Todorović, Zorić, Kovačić, Paunić 4, Žakula, Simić 8, Živkov 2, Činku, Ignjatović 2, Obrenović, Jovanović 3, Vasiljković, Tešić

Rukometašice Železničara bolje su ušle u meč i povele sa tri gola razlike, ali je Jagodina već do sredine poluvremena došla do rezultatskog egala, a u 17. minutu prvi put povela sa 8:7. Stečenu prednost aktuelne pobednice Kupa nisu ispuštale da kraja utakmice uprkos periodičnim pokušajima izabranica trenera Vlade Šimičića da se rezultatski približe i vrate u igru.

Jagodina je poluvreme završila sa četiri gola prednosti (19:15), a u nastavku igre je nastavila sigurno da korača ka prvom trofeju u sezoni.

U redovima Jagodine izuzetno su bile raspoložene Marija Kojčić sa 12 i Ivana Mitrović sa 11 pogodaka čime su svoju ekipu vodile ka pobedi. Sa druge strane u Železničaru su se istakle Dunja Tabak sa 9 i Tijana Simić sa 8 postignutih golova. Priznanje za najboljeg pojedinca Superkupa otišlo je u ruke Marije Kojčić.