KAKAV DERBI: Jagodina preokretom do pobede u Aranđelovcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet KAKAV DERBI: Jagodina preokretom do pobede u Aranđelovcu

KAKAV DERBI: Jagodina preokretom do pobede u Aranđelovcu

Kakva drama u Aranđelovcu i pobeda aktuelnih šampionki! Rukometašice Jagodine savladale su kao gošće ekipu Bekamenta rezultatom 29:28 (14:18) u 3. kolu Superlige Srbije.

Gol odluke postila je Teodora Majkić posle prodora na 45 sekundi do kraja meča. Aranđelovčanke su imale poslednji napad i priliku da sačuvaju barem bod, ali je pokušaj Bojane Agatunović sa desnog krila odbranila Dragana Petkovska.

Ponovo je najbolja bez konkurencije u domaćem timu bila Sara Garović sa 14 golova, odnosno polovinom od ukupno 28 pogodaka domaćeg tima. Čini se da je presudila upravo činjenica da je Jagodina imala više raspoloženih igračica na koje je trener Dragan Markov mogao da se osloni. Svaka je umela da povuče ekipu i preuzme odgovornost u različitim delovima susreta, a najefikasnije su na kraju bile Aneta Adžić i Teodora Majkić sa po pet golova. I obe su imale stopostotnu realizaciju šuta. Za igračicu utakmice proglašena je Katarina Radović iz pobedničkog tima.

Sve do 15. minuta utakmica je bila u egalu, pošto su se ekipe smenjivale u vođstvu, ali niko nije uspevao da stekne više od gola prednosti. Na krilima fantastične Sare Garović Bekament je u 20. minutu otišao na „plus tri“ (13:10), a do 25. minuta stekao je i pet golova viška (16:11). Kapitenka gošći Jelena Gojković bila je najzaslužnija u finišu prvog poluvremena što Bekament nije stekao i ozbiljniju prednost, već se na pauzu otišlo sa 18:14.

Sve u svemu, mirisalo je da će posle dugo vremena Jagodina ostati praznih šaka u jednoj prvenstvenoj utakmici.

Drugo poluvreme donelo je, međutim, bolju i konkretniju igru aktuelnih šampionki, koje su već do 37. minuta serijom 6:1 potpuno preokrenule rezultat u svoju korist – 20:19.

Bio je to deo igre u kojem je kod gostujućeg tima sve polazilo i završavalo se sa Teodorom  Majkić. Jagodina je početkom 42. minuta stekla najveću predost na meču i to 23:21.

Igrao se 50. minut kad je Bekament ponovo poveo i to sa 26:25 pogotkom Garovićeve. Usledilo je najnervoznijih i najnapetijih 10 minuta na meču, sa mnogo izgubljenih lopti, grešaka i promašaja. Ispostavilo se da je Bekament poslednji gol na meču postigao u 56. minutu kad je poveo 28:27.

Izjednačila je Aneta Adžić iz sedmerca, a meč rešila pomenutim golom Teodora Majkić.

Jagodina ostaje prva na tabeli sa sve tri pobede.

IZVOR i FOTO: Sportfem.rs