Kometal izgubio od Lade u Skopju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kometal izgubio od Lade u Skopju!

Kometal izgubio od Lade u Skopju!

Skopski Kometal nije uspeo da na svom parketu dodje do bodova u susretu sa ruskom Ladom, prošlogodišnjim finalistom Lige šampiona. Lada je slavila rezultatom 29:25. Kometal je dobro otvorio utakmicu, povele su sa 6:2, ali nije uspeo da odoli pred naletima ruskih rukometašica i na poluvreme otišao sa golom zaostatka (13:14). Bekovski tandem gošći Bliznova – Postnova, uz odličnu Sidorovu na golu, u drugom poluvremenu ubrzo je doneo prevagu u korist Ruskinja, već kod rezultata 20:17. Jednom stvorenu razliku od tri gola Lada nije ispustila, već je samo uvećavala, dok su efektni golovi srpske reprezentativke Jelene Popović pred kraj susreta samo ulepšali ovu utakmicu drugog kola grupe C.

Jedna utakmica drugog kola odigrana je i u grupi B, u Zvenigorodu je Zvezda, proslogodisnji osvajac EHF Kupa  tek u drugom poluvremenu slomila otpor  Svedskog Savehofa pobedivsi rezultatom 36:30 (15:14). Posle neocekivanog remija u prvom kolu na gostovanju u Nemackoj, Zvezda je pokazala pravo lice i na krilima Polenove, strelca 10 golova stigla do novih bodova u takmicenju po grupama.