"Kraljice šoka" poražene na startu kvalifikacija: Ukrajina odnela bodove iz Rijeke - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet „Kraljice šoka“ poražene na startu kvalifikacija: Ukrajina odnela bodove iz Rijeke

Hrvatske rukometašice poražene su u Rijeci od Ukrajine 22:23 (15:11),u meču prvog kola grupe 4 kvalifikacija za EHF Euro 2022.

Hrvatice su dobro krenule, posebno u odbrani, vodile 4:1, 7:2, a na poluvreme odnele prednost od četiri gola. Raspucane su bile Ćamila Mičijević, Paula Posavec i Valentina Blažević. Treba reći i da je Ukrajina imala šest isključenja u prvom poluvremenu, a Hrvatska niti jedno.

Međutim, situacija se potpuno promenila u drugom poluvremenu. Gošće su otvorile snažnom defanzivom, a izabranice Nenada Šoštarića nisu uspele da zatresu protivničku mrežu punih 15 minuta. Ukrajina je povela 16:15, i igrom gol za gol čuvala tu prednost do kraja.

Mogla je Hrvatska na kraju doći do izjednačenja, imala je 20 sekundi za poslednji napad, ali je zbog pogrešnog dodavanja ta prilika propala. Kod Hrvatske Ćamila Mičijević utakmicu je završila sa 8 golova, Paula Posavec zabila je 5, Valentina Blažević je ostala na 4 iz prvog poluvremena, a Larisa Kalaus je dodala 3 gola.

Reprezentaciju Ukrajine predvodila je Irina Glibko sa 6, a Tamara Smbatian i Marina Konovalova zabile su po 4, dok je u drugom poluvremenu odlično branila Balog.

Što se ove grupe tiče, rukometašice Francuske, aktuelne olimpijske pobednice, savladale su Češku 38:22 (19:12) Čehinje će biti sledeći rival trećoj selekciji Evrope, 10. oktobra u Zlinu.