Krim srušio lidera! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim srušio lidera!

Krim srušio lidera!

Posle uvodnog meča osmog kola Regionalne lige za rukometašice nema više neporaženih ekipa. Budućnost je pretrpela prvi poraz ove sezone u regionalnoj ligi od slovenačkog Krima koji je odigrao sjajno drugo poluvreme u Podgorici i tako im se revanširao za poraz u prvom kolu u Ljubljani. Zahvaljujući preokretu u drugom delu igre i sjajnoj golmanki Stefanišin slovenačke šampionke su došle do pobede rezultatom 33-31(11-17).

Rukometašice slovenačkog  Krima iskoristile su utakmicu protiv podgoričke Budućnosti da ljubiteljima rukometa u različitim delovima Balkana prirede (ne)prijatno iznenađenje. Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Podgoričanki, koje čak ni isključenje na dva minuta Radović  i Knežević već u 11-tom minutu nije spriječilo da rutinski stignu do prednosti i na odmor odu sa 6 golova razlike (17:11). Već u sedmom minutu nastavka Slovenke stižu do izjednačenja (19:19), potom slijedi pad koncentacije „plavih" i bolja organizacija odbrane Krima  koji nešto agresivnijom igrom stiče prednost od +5 (20:25). U zadnjim minutima meča, „plave" su se potrudile da izgube sa što manjom razlikom, tako da uz zvuk sirene na konto slovenki ostavljaju „samo" dva gola prednosti (31:33). Zvijezda večeri, svakako je bila čuvar mreže Krima, Sergeja Stefanišin koja je sa svojih 27 odbrana čak i za gol-mašinu Budućnosti Mariju Jovanović ostala neriješiva zagonetka.

Najefikasnija u redovima Slovenki bila je Andrea Lekić koja je nakon utakmice blistala od zadovoljstva:

"Želim prvo da čestitam mojim devojkama pobedu. Zaista smo odigrale jednu fantastičnu utakmicu. Odbrana protivnika bila je slaba, dale smo mnogo lakih golova iz kontre i polukontre, što je verovatno i presudilo. Sve u svemu, prezadovoljna sam. Naravno, moram da pohvalim i našeg golmana koja je u ovoj utakmici branila neverovatno!"

Kapiten Budućnosti, ujedno i najefikasnija rukometašica meča, Marija Jovanović izrazila je umjereno razočarenje zbog poraza svog tima:

"Zaista mi je žao što smo izgubili. Ne znam šta se desilo sa mojom ekipom u nastavku. Bez obzira na sve, mislim da je ovaj poraz došao u pravo vrijeme, da bi smo se malo spustile na zemlju, bolje sagledale neke stvari i spremnije dočekale Ligu Šampiona.

Budućnost T-mobile – Krim Mercator 31:33(11-17)

Budućnost T-mobile: Barjaktarović (7 odbrana), Milenković (4 odbrane); Jovanović 9 (2), Radičević 6, Ambroš 2, Bulatović 3, Radović 7 (2), Vlahović 1, Kindl, Đurović, Knežević 3, Miljanić.

Krim Mercator: Stefanišin (27 odbrana), Trifa (1 odbrana); Lekić 7 (3), Vergelyuk 5, Bodnieva 4, Oder 2, Mašvar 1, Damjanović, Vidič, Golubić 5, Šoberl, Gregorc, Irman, Varlec 3, Mortel 6 (4)