Krimovke praznih šaka iz Danske - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krimovke praznih šaka iz Danske

Krimovke praznih šaka iz Danske

U okviru petog kola grupe B DELO EHF Lige šampiona, rukometašice Krim Merkatora poražene su na gostovanju Odenzeu u Danskoj 26:24 (13:10). Slovenački šampion se nalazio u zaostatku od prvog do poslednjeg trenutka, ali je šansu da uhvati ozbiljniji priključak propustio početkom drugog poluvremena.

Ovo je četvrti poraz za „Tigrice“ u grupnoj fazi, uz jedini trijumf nad Kastamonom u Turskoj. S druge strane, Odenze je na učinku od tri pobede i dva poraza.

Odenze je uspostavio dominaciju od samog početka, vodio sa 3:0, 9:4 pa 13:7. Krimovke su finiširale prvo poluvreme serijom 3:0, da bi potom početkom nastavka prišle na 16:14. Međutim, Dankinje su reagovale sa tri uzastopna pogotka, odvojile se na 19:14, i do samog kraja nisu dozvolile neizvesnost. Gošće su u završnici uspele samo da ublaže poraz.

ODENZE-KRIM MERKATOR 26:24 (13:10)

ODENZE: Thörn, Aardahl 2, Aambakk, Knudsen, Kyndboel 2, van Wetering 5, Abbingh 2, Iversen 1, Reinhardt, Larsen, Ikehara 2, Vollebregt 1, Højlund 4, Housheer 3, Bidstru .
KRIM MERKATOR Jurič Stanko 7, Pineau, Žabjek, van Kreij 2 Arenhart, Posavec 2 Klemenčič Miklič Ljepoja 6 Varagić 3 Gomilar Zickero 3 Krpež Slezak 1 Risović, Lekic Svetik.Sedmerci: Odense 2 (0), Krim Mercator 3 (1)
Isključenja: Odense 6 minuta, Krim Mercator 8 minuta