Kup kupova(žene): Budućnost i KIF Vejen jako blizu finala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kup kupova(žene): Budućnost i KIF Vejen jako blizu finala!

Kup kupova(žene): Budućnost i KIF Vejen jako blizu finala!

aleks

Kada pred revanš polufinala Kupa pobednika kupova imate sedam golova prednosti trebalo bi da imate puno razloga za zadovoljstvo. Ali, kada ste imali +13 u 52.minutu, i onda sve do kraja utakmice niste dali gol, onda ipak imate razloga da se malo zabrinete za tu „crnu rupu“ u igri. Ako još dodate i potpuno nepotreban propust obezbeđenja da na teren upadne „navijač“ i udari trenera protivničke ekipe pred kraj utakmice, imate kompletno pomešane utiske svega što ste videli. Upravo takav osećaj preovladava je posle meča Budućnosti i Meca u Podgorici koji su crnogorske šampionke rešile u svoju korist 28-21(15-11).

Sjajan meč posle duže pauze odigrala je kapiten Marija Jovanović koja je, naročito u prvom poluvremenu, radila gotovo šta je htela na parketu „Morače“. Furioznih 15-tak minuta drugog dela kada je Budućnost rešetala mrežu francuskih šampionki iz svih pozicija rezultiralo je stalnim rastom prednosti koja je u 45 minutu došla do maksimalnih +13(26-13). Posle propuštenih prilika da se prednost čak i poveća(?!), usledio je očekivan pad u igri domaćih, ali ipak nije bio baš očekivan u meri, u kojoj se desio. Nedisciplina u napadu koja je veliki problem u igri Podgoričanki ove sezone kulminirala je velikim brojem grešaka koje je probuđeni Mec sve više koristio. Ipak, svoje veče imala je Sanela Knezović skupivši na kraju velikih 17 odbrana i sprečivši da se prednost u poslednjim minutima još više istopi. Najzaslužnije za nepotpun preokret u igri Meca na drugoj strani, bile su hrvatska internacionalka na poziciji desnog beka,Vesna Horaček i najbolja igračica Francuske u prošloj godini, golmanka Amandine Leynaud koja srećom nije pokazala svoj uobičajen kontinuitet odbrana tokom čitavog meča.

Budućnost – Mec 28:21 (15:11)

Budućnost: Knezov, Barjaktarović, Miljanić, Radičević 7 (1), Đokić 2, Jovanović 9, Radović, Pecevska, Kindl, Horvat, Bulatović 6 (3), Mehmedović 2, Knežević 2, Lazović.
Mec: Leynaud, Darlo, Kusučanova 1, Guel, Fransoa, Pino 3, Abdelahi, Pežos 1, Iglon 1, Vendling 4, Franić, Ognjenović 6 (2), Horaček 5, Pal.

Iz redova Meca, odmah posle utakmice stigle su najave da će se  žaliti i tražiti maksimalnu kaznu za Budućnost zbog „napada na trenera“, a moglo se čuti i da će tražiti direktnu diskvalifikaciju podgoričkog tima. Bez obzira na takve oštre najave, realnija opcija jeste da će Budućnost sigurno biti novčano kažnjena uz još po neku „packu“,  tipa suspenzije „Morače“ nekoliko utakmica. Posle „Prokopovog faula“ nad Cecom Ognjenović i novog incidenta koji se desio treneru Bertranu, Mec kao da se pretplatio na žalbe sedištu EHF-a u Beču…

U drugom polufinalnom meču, KIF Vejen je odradio veliki posao na putu ka finalu, kada je pobedio Oldenburg u Nemačkoj rezultatom 25-17(13-7). Odlična je ponovo bila Arslanagić sa 7 golova, dok je golmanka danske ekipe Schmidt skupila neverovatnih 25 odbrana.

VfL Oldenburg – KIF Vejen 17:25 (7:13)

VfL Oldenburg: Surkova (12 odbrana), Renner,Wenzl 1, Geschke 6, Neuendorf 2, Parchina 1, Stange 1, Kethorn 2, Herr 3/3, Burde, Schirmer 1,Hetmanek, Birke.

KIF Vejen: Schmidt (25 odbrana), Andersen, Kastrup 1, Arslanagic 7, Huh 2, Melbeck 3, Föns 3, Svalastog 3, Boesen, Jörgensen 1, Björndalen 2/1, Höjfeldt 3, Binger, Linnell.