Lada zaustavila Hipo! Đer dobio Zvezdu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Lada zaustavila Hipo! Đer dobio Zvezdu!

Lada zaustavila Hipo! Đer dobio Zvezdu!

Odigrane su prve utakmice polufinala Lige šampiona za rukometašice. Ruskoj Ladi je iz trećeg pokušaja ove sezone uspelo ono što do sada nije nijednoj ekipi. Hipo je posle dugog pobedničkog niza upao u rusku zamku i doživeo prvi poraz u sezoni rezultatom 31-28(17-14). U drugom polufinalu Đer je pokazao da i bez Anite Gerbicz poseduje pobednički mentalitet za pobedu protiv Zvezde u gostima rezultatom 25-23(10-11).

Lada – Hipo 31-28(17-14)

Otvorena utakmica od početka do kraja. Brojna izjednačenja, ali i rezultataska klackalica na obe strane. Hipo je prvi put poveo dva razlike u 22 minutu kod 10-12, ali je do kraja poluvremena Lada postigla 7, a primila samo 2 gola. U drugom poluvremenu u poslednjih 10 minuta se ušlo sa 25-25. Tada Lada pravi mini seriju i dolazi do prednosti koju čuva do kraja. Nedovoljnu za miran revanš, ali dovoljnu za slavlje i psihološku prednost. Fenomenalno izdanje Sidorove na golu Lade sa 22 odbrane. Branila je moguće i nemoguće šuteve i na njen račun ide najviše zasluga za dobar rezultat Lade. I na drugoj strani vrlo dobar učinak golmanke Englert koja je zaustavila 17 šuteva.

Lada: Mochalina 6, Vinogradova 6, Postnova 5, Kurbanova 4, Gruzdeva 3, Klimova 3, Davidenko 2, Makhneva 2

Hipo: Myoung 6, Toth 6, Oh 5, Do Nascimento 4, Aćimović 3, Piedade 2, Kim 2

Zvezda – Đer 23-25(11-10)

Zvezda za razliku od Lade nije iskoristila prednost domaćeg terena. Đer je pobedio na krilima odlične Bradeanu koja je bila više od lidera na terenu sa 11 golova. Gošće su bolje počele, a Zvezda je na prvi gol zahvaljujući Palinger čekala do šestog minuta. U 15 minutu je bilo 7-3 za Đer, uz već tada 5 golova Bradeanu. Do kraja poluvremena Zvezda se vratila i ipak otišla na odmor sa golom prednosti. Dobre odbrane u nastavku donele su i mali broj golova, neizvesnost se zadržala do samog kraja, ali je mađarski šampion ipak iskoristio bolje svoje šanse i zabeležio vrednu pobedu pred revanš na svom terenu.

Zvezda: Kareeva 5, Shipilova 4, Polenova 3, Vetkova 3, Krannyik 2, Poltoratskaya 2, Boklascsuk 2, Andrjusina 1, Dmitrijeva 1.
Đer: Bradeanu 11, Mravikova 6, Verten 4, Tomori 3, Djokic 1.