Larvik odneo bodove iz Podgorice! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Larvik odneo bodove iz Podgorice!

Larvik odneo bodove iz Podgorice!

aleks

Premijerni meč Lige šampiona u Podgorici razočarao je navijače i na startu zakomplikovao put Budućnosti do jednog od prva dva mesta u grupi. Larvik je slavio pobedu rezultatom 23:27 (10:16). Uzalud je Marija Jovanović vukla i postigla 11 golova, kada je ostatak ekipe je nije ispratio na sličan način. Heidi Loke je na drugoj strani postigla 8.

Larvik je odlično otvorio susret i za samo 11 minuta igre uspeo da stigne do velikog vođstva +7(2:9) i primora klupu Budućnosti da zatraži minut odmora. Ipak, Skandinavke nisu odustajale od svojih prepoznatljivih polukontri i kontri i uspevale su svoju prednost održavaju na pet do šest golova razlike . Jedina svetla tačka i igračica zadužena za golove u ekipi Budućnosti bila je Marija Jovanović , koja je jedina zadavala prave probleme razbranjenoj Rantali. I kod domaćih , Sanela Knezović se istakla sa nekoliko vezanih odbrana, međutim , to nije puno pomoglo Podgoričankama , koje su na poluvreme otišle sa minusom od šest golova, 10:16 .

U drugom poluvremenu , Budućnost je zaigrala dosta ozbiljnije i raznovrsnije . Uspevale su da pametno iskoriste igrača više i da učine utakmicu zanimljivijom i neizvesnijom. I Norvežanke su počele da komplikuju u napadu i da prave, za njih , nerazumljive greške , čime su mogućile rukometašicama Budućnosti da smanjuju prednost i u jednom trenutku dođu do 17:18. Ipak , u napadu za izjednačenje , Podgoričanke bacaju loptu u ruke protivniku, koje su taj poklon iskoristile na najbolji mogući način, a zatim se odlepile i na 17:20. Do kraja, trudile su se domaće igračice da opet sustignu prednost Larvika, ali im ipak to nije pošlo za rukom. Larvik je odneo pomalo iznenađujuću, ali sigurnu pobedu rezultatom 23:27.

BUDUĆNOST-LARVIK 23:27

Podgorica , gledalaca : 5000 .

BUDUĆNOST : Knezović 7 odbrana + sedmerac , Barjaktarović 2 odbrane , Jovanović 11/5 , Bulatović 4 , Đokić 3 , Radičević 2 , Radović 1 , Mehmedović 1 , Lazović 1 , Miljanić , Dragutinović , Pecevska , Kindl , Horvat .

Sedmerci : 7/5  Isključenja : 10 minuta

LARVIK : Rantala 12 odbrana + sedmerac , Larsen 3, Loke 8, Johansen 3 , Kristiansen 4/2, Breivang 2/2 , Mork 3, Narvesen , Iversen, Stange 4 .

Sedmerci : 6/4  Isključenja : 2 minuta