Liga Evrope (ž): Lokomotiva sa plus četiri u Poljsku - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga Evrope (ž): Lokomotiva sa plus četiri u Poljsku

Liga Evrope (ž): Lokomotiva sa plus četiri u Poljsku

U prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope, rukometašice Lokomotive iz Zagreba savladale su na domaćem terenu poljski Lublin 25:21 (10:14), i to nakon preokreta u drugom poluvremenu. Revanš je na programu iduće subote (16.00).

Gošće su vodile čitavim tokom prvog poluvremena, a početkom drugog stekle su visoku prednost – 12:18. Tek tada su izabranice Nenada Šoštarića zaigrale kako umeju, i serijom od čak 7:0 preokrenule rezultat u svoju korist.

Iako je bilo kakva pobeda većim delom susreta delovala kao premija, „Lokosice“ su iskoristile priliku i da steknu solidnu zalihu pred gostovanje u Poljskoj.

Stela Posavec bila je prva violina domaćeg sastava sa šest pogodaka. Pet je dala Tena PetikaLucija Bešen imala je sedam obrana. Kod gošći, devet obrana bivše Lokosice Marine Razum. Najbolji strijelaci pak, bile su Marta Gega i Oktawia Plominaka s po pet pogodaka.