Liga šampiona: Risović donela bod Krimovkama u Nemačkoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga šampiona: Risović donela bod Krimovkama u Nemačkoj

Liga šampiona: Risović donela bod Krimovkama u Nemačkoj

Rukometašice Krim Merkatora mogu biti zadovoljne prvom utakmicom u novoj godini, pošto su na gostovanju Bitighajmu odigrale nerešeno 22:22 (14:10). Centralna figura meča bila je Jovana Risović sa 15 odbrana.

Nakon izjednačenog početka, domaći tim je u drugom delu prvog poluvremena stekao pet golova prednosti, a na odmor otišao sa plus četiri, baš kao i duelu ovih ekipa u Ljubljani sredinom oktobra.

Ipak, Krimovke su strpljivom igrom polako topile zaostatak u drugom poluvremenu, i u 44. minutu izjednačile na 20:20. Verovali ili ne, do kraja meča postignuta su svega četiri gola, po dva na obe strane. „Tirgrice“ su u 50. minutu povele sa 22:21, ali do kraja utakmice nisu uspele da ponovo zatresu protivničku mrežu. Ipak, pre svega zahvaljujući Jovani Risović, iz Ludvisburga se vraćaju neporažene.

BITIGHAJM-KRIM 22:22 (14:10)

BITIGHAJM: Sando 4 odbrane, Salamakha 1 odbrana; Berger 1, Lauenroth 2, Probst, Schulze 2, Naidzinavicius 5 (1), Patorra, Reimer 4, Smits 6, Jensen Østergaard 1, Maidhof 1, Braun.

KRIM: Gjerek, Vojnovič, Risović 15 odbrana; da Silva Vieira 2, Jurić, Sercien Ugolin 4, Zabjek, Pletikosić 2, van Kreij 2 (1), Cerovak, Klemenčić 3, Konatar, Ljepoja 3, Dobrić, Gomilar Zickero 5 (3), Svetik 2.

7m: Bitighajm 1(1)

Isključenja: Bitighajm 10 minuta, Krim 4 minuta

U preostala dva meča današnjeg programa, Đer je ubedljivo slavio protiv Vlčee u Rumuniji 37:20 (19:12), dok je Mec u derbiju bio bolji od Rostova 27:26 (14:13).