Liščević pogodila za veliki bod Srbije, sa tri boda u drugi krug! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liščević pogodila za veliki bod Srbije, sa tri boda u drugi krug!

Liščević pogodila za veliki bod Srbije, sa tri boda u drugi krug!

Pogotkom Kristine Liščević pet sekundi pre kraja meča, reprezentacija Srbije je izborila veliki bod protiv Švedske 30:30 (18:15) u poslednjem kolu prve faze, što znači da će obe ove selekcije preneti tri boda u narednu fazu takmičenja, gde će igrati sa Francuskom, Holandijom i Nemačkom (sve tri nose po dva boda).

Srbija je bila dominantnija reprezentacija u veće delu meča, imala i plus šest u finišu prvog poluvremena, ali na kraju mora biti zadovoljna bodom jer je Švedska bila bliža trijumfu u samoj završnici jako uzbzdljivog dvoboja.

Na ulasku u poslednji minut, Jovana Risović je odbranila zicer Lin Blom, a Kristina Liščević preciznim šutem preko protivničkog bloka pogodila za remi.

ŠVEDSKA – SRBIJA 30:30 (15:18)

Isključenja: Švedska 10, Srbija 8 min.

7m: Švedska 3/6, Srbija 0/1

Igrač utakmice: Jovana Risović

ŠVEDSKA

Bundsen 13 odb, Iden – Melegard, Ekenman, Stromberg, Blom 3, Roberts 3, Sand 8, Vestberg 1, Lagerkvist 2, Gulden 4, Blomstrand, Hagman 5, Jakobsen, Oden 2, Alm 2

SRBIJA

Risović 11 odb 3 7-m, Kolundžić, Ćolić 1 odb. – Radosavljević 5, Krpež Šlezak 5, Trifunović, Lavko 1, Kovačević, Georgijev 3, Pop-Lazić 5, Obradović 2, Nikolić 1, Stoiljković 4, Liščević 1, Petrović, Dmitrović 3

Već u prvom minutu meča Srpkinje us doživeli veliki peh – Jelena Lavko je zbog povrede noge morala da napusti teren, povreda lista će je verovatno koštati i nastavka takmičenja, ali to nije obeshrabrilo njene saigračice

Odlično raspoloženje i vrhunska igra srpskog tima u ofanzivi nije dovoljno mateijalizovana u prvih 15 minuta jer su Šveđanke postigle previše golova u prvom talasu napada. Ipak, kaad je to oružje rivala neutralizovano, usledila je fantastična serija raspoloženih srpskih rukometašica, a raspoložene su bile sve koju su ušle na teren u prvom poluvremenu.

Posle igre gol za gol, Srbija je idiličan 10-minutni period krunisala vođstvom od 17:11. Risović i Čolić su odbranile po sedmerac, a koliko je napad bio raznovrstan u prvom poluvremenu govori i liste strelaca nakon 30 minuta – Radosavljević 4, Krpež Šlezak i Stoiljković po tri, Dmitrović, Pop-Lazić i Obradović po dva, Lavko i Georgijev po jedan.

Ipak, utisak je pokvario sam finiš prvog dela. Umesto da sačuva visoku prednost i unese dodatnu nervozu Šveđankama u nastavku, Gulden i drugarice su uspele da smanje na minus tri do odlaska na odmor.

Srbija je odlično krenula i u drugom poluvremenu, dobra odbrana i laki golovi doneli su plus pet, ali je onda sve krenulo na vodenicu domaćina – Šveđanke su znatna pojačale agresivnost u odbrani, sasekli do tada idealan protok lopte u srpkom napadu, a Lusi Sand je serijom golov, uglavnom iz kontra napada, približila svoj tim na minimalan zaostatak.

U 43. minutu, Hagman svojim petim golom donosi Skandinavkama izjednačenje, 22:22. Georgijev je vratila prednost, a Jovana Risović odbranila i treći sedmerac, što je vratilo mirnoću u srpski tim.

Međutim, Janina Roberts je držala Švedsku u igri, a posle odbrane Bundsen i efektnog gola Dženi Alm, domaćin turnira je poveo sa 26:25, 11 minuta pre kraja.

Tada je Srbija održavala egal po švedskom receptu, golovima posle brzog centra, da bi Tamara Georgijev vratila prednost svom timu u 52. minutu – 28:27.

Liščević je nonšalantnim šutem propustila zicer za dva razlike, što je Lusi Sand kaznila golom za 28:28. Usledio je po gol Krpež Šlezak i Alm, pa dva faula u napadu Srpkinja i promašen zicer Krpež Šlezak, odnosno sjajna odbrana Bundsen, što su, na sreću, Šveđanke kaznile samo jednim golom.

Zatražila je Dragica Đurić poslednji tajm-aut pri vođstvu rivala od 30:39, 90 sekundi pre kraja. Ni to nije pomoglo, Georgijev promašuje iz izgledne situacije, ali Jovana Risović stvara novu šansu odbranjenim zicerom.

Ostao je Srbiji napad za veliki bod, a Liščević je na isteku istog preuzela odgovornost i pogodila preko bloka za konačan rezultat. Ostalo je Švedskoj tri sekundi, a ni taj-maut nije pomogao da se za to vreme napravi povoljna prilika za šut.