Loš start: Budućnost poražena od Dortmunda u Podgorici - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Loš start: Budućnost poražena od Dortmunda u Podgorici

Loš start: Budućnost poražena od Dortmunda u Podgorici

U drugom kolu DELO EHF Lige šampiona, rukometašice Budućnosti poražene su na svom terenu od Borusije iz Dortmunda 29:34 (15:18). Tim Bojane Popović je i dalje bez bodova – na otvaranju takmičenja ubedljivo je poražen od Podravke u Koprivnici.

Nakon izjednačene borbe u prvih 15 minuta (7:7), Borusija je postigla tri vezana gola za vođstvo 10:7 u 18. minutu, što je bila prednost i na kraju prvog poluvremena.

U nastavku su Tatjana Brnović i saigračice u nekoliko navrata prišle na dva gola, ali nisu mogle do preokreta protiv tima koji je osvojio treći bod, nakon što je na startu sezone remizirao protiv FTC-a.

„Plave“ naredni meč igraju u nedjelju, 26. septembra kada će gostovati danskom Esbjergu.

U drugom meču današnjeg programa, CSKA je u Moskvi pobedio tursku Kastamonu 34:27 (16:15). Osam golova za protivnički tim postigla je Jovanka Radičević, a dva Majda Mehmedović.

Podgorica – „Bemax arena”. Gledalaca: 200. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Budućnost Bemax 11 (8), Borusija Dortmund 5 (5). Isključenja: Budućnost Bemax 10, Borusija Dortmund 6 minuta.

Budućnost Bemax: BABOVIĆ (devet odbrana), J. Kadović, Ćorović, MITROVIĆ 2 (1), PLETIKOSIĆ 7 (1), Zrnić, Marsenić, BRNOVIĆ 3, BULATOVIĆ 2, MASLOVA 6 (1), Anđušić, N. Kadović, PAVIĆEVIĆ 4, Kepić 5 (5), Vukčević, Krivokapić.

Borusija Dortmund: KOHORST (dvije odbrane i sedmerac), Ten Holte (četiri odbrane i dva sedmerca), BERGER, GRAJSELS 11 (5), Sando, MORENO 5, Kičikjildiz 2, Abdula 2, FRERIKS 3, VAN DER HEJDEN 6, Rening 1, BLEKMAN 4.